Reklama

Opolskie: Kierownik kolonii z zarzutem molestowania

Na trzy miesiące aresztował Sąd Rejonowy w Prudniku Marcina B., który jest podejrzany o seksualne wykorzystywanie uczestników letniej kolonii w Jarnołtówku.

Według ustaleń śledztwa, do zdarzenia miało dojść latem tego roku podczas kolonii dla dzieci w Jarnołtówku. 43-letni Marcin B. był kierownikiem turnusu. Zdaniem prokuratury, dopuścił się zabronionych czynów seksualnych wobec co najmniej trzech uczestników wypoczynku, którzy mają mniej niż 15 lat.

"Fakt wykorzystania małoletnich zgłosiła w swoim miejscu zamieszkania mama jednego z poszkodowanych dzieci. Po tym sygnale przeprowadzono rozmowy z kilkunastoma uczestnikami kolonii. Na tej podstawie Marcinowi B. przedstawiono trzy zarzuty doprowadzenia małoletnich do poddania się innym czynnościom seksualnym" - powiedział PAP szef prudnickiej prokuratury Klaudiusz Juchniewicz.

Reklama

Obecnie prokuratura czeka na opinie biegłych pedagogów, psychiatrów i seksuologa. Aresztowany nie przyznaje się do winy. Za zarzucane Marcinowi B. czyny grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy