Reklama

Reklama

Opole: Wyrok dla gwałciciela 9-latki podtrzymany

Sąd Okręgowy w Opolu podtrzymał w piątek wyrok sądu pierwszej instancji, skazujący Mirosława M. na pięć i pół roku więzienia za molestowanie i gwałt na dziewczynce. O złagodzenie kary wnioskował oskarżony. Wyrok jest prawomocny.

Ze względu na charakter sprawy, proces toczył się z wyłączeniem jawności. Według informacji biura prasowego Sądu Okręgowego, Sąd Rejonowy w Nysie uznał 29-letniego Mirosława M. za winnego molestowania i zgwałcenia 9-letniej dziewczynki, wymierzając mu karę łączną pięciu lat i sześciu miesięcy pozbawienia wolności.

Od wyroku odwołał się oskarżony. Jego obrońca kwestionował wysokość kary za molestowanie i wnosił o uniewinnienie swojego klienta od zarzutu gwałtu.

Sąd odwoławczy odrzucił apelację i podtrzymał wyrok pierwszej instancji. Wobec podsądnego dodatkowo orzeczono zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej do czasu uzyskania przez nią pełnoletności.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy