Reklama

Reklama

Opole: Nauczyciel zakażony koronawirusem. Ponad 100 uczniów na kwarantannie

135 uczniów szkoły podstawowej nr 2 w Opolu zostało skierowanych na kwarantannę, po tym, jak u jednego z nauczycieli wykryto koronawirusa. Minister edukacji Przemysław Czarnek zapewniał w ubiegłym tygodniu, że rząd chce utrzymać naukę stacjonarną.

W prowadzonej przez miasto Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Opolu potwierdzono obecność koronawirusa SARS-CoV-2 u jednego z nauczycieli.

Jak informuje biuro prasowe ratusza, na kwarantannę od poniedziałku do czwartku wysłano cztery klasy ósme i dwie klasy siódme. Dla 135 podopiecznych szkoła zorganizowała naukę zdalną. 

Czarnek: Dzieci i młodzież będą chodzili stacjonarnie do szkół

Tydzień temu minister nauki i edukacji Przemysław Czarnek poinformował, że rząd chce utrzymać naukę stacjonarną. 

- Dzieci chodzą i będą chodziły do szkół stacjonarnie. Dane z piątku (...) pokazują, że zaledwie 22 szkoły w Polsce w całości były przez tych kilkanaście dni na kwarantannie, a 22 tys. szkół pracowało normalnie, stacjonarnie. W 500 szkołach mieliśmy pojedyncze przypadki kierowania na naukę zdalną na kilkanaście dni, w związku z kwarantanną - powiedział Czarnek w Sygnałach Dnia Polskiego Radia.

Reklama

Minister zwrócił uwagę, że "w przytłaczjącej większości, w 98 proc. szkół., lekcje odbywały się normalnie". - I to się nie zmienia od prawie 1,5 miesiąca - dodał.

- Nie ma szans w najbliższej przyszłości na to, żebyśmy systemowo dzieci znów przekazali rodzicom i zamknęli w czterech ścianach. Absolutnie nie ma na to szans. Dzieci i młodzież będą chodzili stacjonarnie do szkół - zapewnił Czarnek.

Rząd chce utrzymać naukę stacjonarną

- To nie jest kwestia tylko MEiN, to jest stanowisko ministra Adama Niedzielskiego (...) i pana premiera - całego rządu. Rząd chce utrzymać naukę stacjonarną - podkreślił.

Ministerstwo Edukacji i Nauki, powołując się na dane od kuratorów, poinformowało w piątek, że w trybie stacjonarnym pracowało 99,7 proc. przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, 97,5 proc. szkół podstawowych i 97,3 proc. ponadpodstawowych.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy