Reklama

Reklama

Opole: Krystyna Duda, ciotka prezydenta, zostanie radną

Krystyna Duda, ciotka prezydenta Andrzej Dudy, zostanie radną miasta Opola. Zajmie ona miejsce byłego polityka Arkadiusza Sz., którego na początku 2019 roku policja zatrzymała za jazdę bez prawa jazdy. Dokument zabrano mu 12 lat wcześniej.

W dzienniku urzędowym województwa opolskiego pojawiło się obwieszczenie o wygaśnięciu mandatu radnego Opola byłego polityka PiS, skazanego za jazdę bez prawa jazdy. Jego miejsce zajmie Krystyna Duda - żona Antoniego Dudy, byłego posła i stryja prezydenta Andrzeja Dudy.

Na początku 2019 roku policjanci w Nysie zatrzymali Arkadiusza Sz. - ówczesnego doradcę wojewody opolskiego i prominentnego polityka PiS w regionie, który był także radnym miasta Opole. W trakcie kontroli okazało się, że polityk prowadzi samochód pomimo tego, że zabrano mu prawo jazdy 12 lat wcześniej. W trakcie postępowania karnego Arkadiusz Sz. odszedł z urzędu wojewódzkiego i PiS. Nadal pełnił funkcję radnego.

Reklama

Były polityk usłyszał wyrok

W sierpniu tego roku Sąd Okręgowy w Opolu podtrzymał wyrok sądu pierwszej instancji, który uznał Arkadiusza Sz. winnym zarzucanych mu czynów - tj. kierowania pojazdem mechanicznym bez wymaganych uprawnień w latach 2015-2019, czyli w czasie, gdy taki czyn był już kwalifikowany jako przestępstwo. Za popełnione czyny Arkadiusz Sz. prawomocnym wyrokiem został skazany na pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.

Po uprawomocnieniu wyroku Komisarz Wyborczy w Opolu ogłosił, że mandat radnego Arkadiusza Sz. wygasł. Kolejną pod względem liczby zdobytych głosów na liście PiS w okręgu, z którego startował Sz., jest Krystyna Duda - żona byłego posła PiS Antoniego Dudy, prywatnie stryja prezydenta Andrzeja Dudy. Po zaprzysiężeniu radna zasili trzyosobowy obecnie klub radnych tej partii. W mającym samodzielną większość klubie radnych urzędującego prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego są także dwie osoby związane z Solidarną Polską. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje