Reklama

Opole: 67-latek próbował przejechać policjantów

67-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej, za to próbował przejechać policjantów. Zatrzymał się dopiero po uderzeniu swoim fiatem w tył autobusu. Incydent miał miejsce w Opolu.

Na nocnym dyżurze policjanci z Opola otrzymali informację o kierowcy samochodu, który w natarczywy sposób miał zaczepiać kobietę idącą chodnikiem. Wysłany na miejsce patrol zobaczył kobietę i wolno jadącego obok niej fiata.

Policjanci próbowali zatrzymać pojazd, jednak na widok mundurowych, jego kierowca gwałtownie przyspieszył, zmuszając funkcjonariuszy do odblokowania drogi. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg za uciekającym pojazdem, który jechał całą szerokością jezdni, nie zważając na sygnały dwóch radiowozów wzywające go do zatrzymania.

Reklama

Zabarykadował się w samochodzie

Pościg zakończył się na tyle autobusu, w który wjechał uciekający. W samochodzie policjanci zobaczyli starszego mężczyznę, który zablokował drzwi pojazdu i nie chciał z niego wyjść. Konieczne okazało się wybicie szyby. Jak się okazało, zatrzymany 67-latek był trzeźwy i nie potrafił wyjaśnić swojego postępowania.

Prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy i niezatrzymania się do kontroli drogowej, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec podejrzanego zastosowany dozór policyjny, zakaz prowadzenia pojazdów i zakaz opuszczania kraju.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy