Reklama

Nietoperze znalazły sobie mieszkanie. Zapadły w sen na poduszkach

Kilkanaście nietoperzy znalazł w swoim mieszkaniu w Opolu lokator, który wrócił po dłuższej nieobecności. Ssaki korzystając z wolnego lokum postanowiły wprowadzić się na zimę. Zwierzęta trafiły już w ręce wolontariuszy Opolskiego Centrum Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Avi".

Nietoperze do chwilowo opuszczonego mieszkania dostały się przez dziurawą wentylację. Później rozpoczęły poszukiwania najwygodniejszych miejsc do spania, a znalazły je nigdzie indziej, jak na poduszkach. 

Kiedy właściciel wrócił po dłuższej nieobecności, znalazł drzemiących już gości. Nie chcąc pozostawić nowych współlokatorów bez mieszkania, zgłosił się do Opolskiego Centrum Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Avi".

Tamtejsi wolontariusze szybko znaleźli nowy dom dla 18 borowców wielkich. "Ssaki zostaną przeniesione do budki, gdzie bezpiecznie będą kontynuowały hibernację" - czytamy we wpisie na Facebooku organizacji. 

Reklama

Borowiec wielki to gatunek nietoperza z rodziny mroczkowatych, jeden z największych nietoperzy występujących w Polsce. Osiąga długość tułowia do 8 cm, natomiast rozpiętość skrzydeł wynosić może nawet do 46 cm. Futro tego nietoperza ma rudobrązową barwę.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: nietoperze | Opole | mieszkanie | zima

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy