Reklama

Reklama

Lód załamał się pod 29-latką. Stała w przeręblu zanurzona po szyję

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla uratowali 29-latkę, pod którą zarwał się lód na stawie. Jak poinformowało we wtorek biuro prasowe KW Policji w Opolu, kobieta stała w przerębli zanurzona po szyję w wodzie. To już drugi podobny przypadek w regionie.

Do zdarzenia doszło na stawku osiedlowym w Kędzierzynie-Koźlu. Policjantów poinformowano, że w przerębli jest kobieta, która nie potrafi wydostać się z wody.

Na miejsce wysłano patrol. Funkcjonariusze zobaczyli kobietę stojącą po szyję w wodzie i oddaloną kilka metrów od brzegu. Zdecydowali o podjęciu natychmiastowej akcji. Asekurując się wzajemnie, udało się im wydostać z wody zziębniętą kobietę, która tłumaczyła się, że chciała pomóc zejść z lodu swojemu psu.

Kilka dni wcześniej strażacy przy pomocy specjalnych sań ratowali mężczyznę, pod którym zarwał się lód na zbiorniku wodnym pod Paczkowem. On także wszedł na taflę lodu za swoimi psami.

Reklama

Policja przypomina, że choć po ostatnich mrozach na jeziorach i stawach pojawił się lód, to jego grubość ulega ciągłym zmianom, a chodzenie po nim wiąże się z poważnymi niebezpieczeństwami. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy