Reklama

Reklama

Koronawirus w Opolu. 24,6 mln zł rozeszło się w 2,5 godziny

Samorząd województwa opolskiego przeznaczył 24,6 mln zł na bezzwrotne granty dla firm poszkodowanych przez pandemią. Katarzyna Kownacka z Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki poinformowała, że nabór zakończono po 2,5 godzinach.

Samorząd województwa opolskiego przygotował 24,6 mln zł dla firm poszkodowanych z powodu pandemii. O bezzwrotne wsparcie mogły się ubiegać te, które zanotowały co najmniej 30-procentowy spadek przychodów i z tego powodu straciły płynność finansową. Pomoc była adresowana do samozatrudnionych, mikro i małych firm w regionie.

Wnioski można było składać jedynie za pośrednictwem elektronicznej platformy ePUAP, a o przyznaniu wsparcia w wysokości od 23,5 tys. do 164,7 tys. zł decydowała kolejność zgłoszeń.

Pieniądze rozeszły się w 2,5 godziny

Katarzyna Kownacka z Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki, które organizowało akcję, nabór zakończono po 2,5 godzinach. W tym czasie wpłynęło 1599 wniosków na zakładane w regulaminie naboru 130 proc. przygotowanych pieniędzy. Wielu przedsiębiorców zgłaszało uwagi do organizacji naboru. Według ich doświadczeń były problemy z zalogowaniem się do systemu i złożeniem wniosku wraz z wymaganymi załącznikami.

Reklama

Dyrektor OCRG Roland Wrzeciono uważa, że przyjęte przez jego instytucję techniczne rozwiązanie naboru wniosków sprawdziło się.

"Wybraliśmy zewnętrzne, ogólnopolskie narzędzie, jakim jest ePUAP, bo wiedzieliśmy, że zainteresowanie grantem jest bardzo duże i potrzebny jest system o dużej przepustowości. Po zestawieniu rejestrującym czas wpływu wniosków widać, że odbywał się on w sposób ciągły. Odsetek wniosków złożonych z załącznikami to 85 procent" - wyjaśnia Wrzeciono.

Złożone wnioski są oceniane przez 20 pracowników OCRG. Jeżeli po weryfikacji okaże się, że nie wszystkie pieniądze zostały wykorzystane, OCRG zapowiada ogłoszenie dodatkowego naboru.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy