Reklama

Reklama

Jechał pod prąd, na pasach uderzył w pieszego. 22-latek "wyleciał" w powietrze

51-latek chciał wyprzedzić samochód, który w tym czasie ustępował pierwszeństwa pieszemu. Kierujący nie tylko nie zatrzymał się przed przejściem, ale także z dużą prędkością zjechał na pas dla jadących w przeciwnym kierunku. Rozpędzony uderzył w przechodzącego po pasach mężczyznę, wybijając go w powietrze. Poszkodowany 22-latek z uwagi na obrażenia został przetransportowany do szpitala klinicznego w Opolu. Jak poinformowała w rozmowie z Interią Marta Białek, oficer prasowa KPP w Strzelcach Opolskich, w tej sprawie zostało wszczęte postępowanie. Całe zdarzenie zarejestrowała samochodowa kamerka.

Do zdarzenia doszło w sobotę około południa w Zawadzkiem na ul. Opolskiej. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 51-letni kierowca renault omijał auto, które zatrzymało się przed przejściem, by ustąpić pierwszeństwa pieszym. Następnie uderzył w przechodzącego na pasach 22-letniego mieszkańca Zawadzkiego. Samochodowy monitoring zarejestrował, jak przechodzeń najpierw odbija się od maski samochodu, a następnie z wysokości spada na jezdnię. 

Kierowca renault był trzeźwy.

- W sprawie zostało wszczęte postępowanie - poinformowała oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich. Jak dodała, w zależności od stanu zdrowia poszkodowanego kwalifikacja czynu może się zmienić. Art. 177 kodeksu karnego paragraf 2 wskazuje, że jeśli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Reklama

Zaznaczyła, że nie ma na razie informacji o stanie zdrowia poszkodowanego. - Pieszy został przewieziony do szpitala klinicznego w Opolu. Od tego momentu nie posiadamy wiedzy na temat stanu jego zdrowia - wyjaśniła. 

Przejścia dla pieszych. Policja apeluje o ostrożność

- Sobotni wypadek pokazuje, że wystarczy chwila nieostrożności, by doprowadzić do poważnego zdarzenia drogowego. Wszystkim kierowcom przypominamy najważniejsze przepisy ruchu drogowego, obowiązujące w rejonie przejść dla pieszych - informują funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy