Reklama

Reklama

Dwaj mężczyźni poszkodowani po eksplozji niewybuchu

Dwaj mężczyźni zostali ranni po tym, jak w garażu w miejscowości Biechów (Opolskie) wybuchł niewybuch bądź niewypał najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Policja podaje, że ma być wszczęte śledztwo dotyczące tego, skąd mężczyźni mieli niewybuchy.

Jak powiedziała oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Nysie podkom. Katarzyna Janas do eksplozji niewybuchu doszło w sobotę wieczorem w miejscowości Biechów gm. Pakosławice w pow. nyskim (Opolskie). Policja dostała zgłoszenie w tej sprawie ok. godz. 19.40.

Janas podała, że w zdarzeniu rannych zostało dwóch mężczyzn w wieku 42 i 45 lat, mieszkańców gm. Pakosławice. - Mężczyźni zostali przewiezieni do szpitala w Nysie. Na chwilę obecną nie znam ich stanu obrażeń - dodała oficer prasowa.

Reklama

Do wybuchu doszło w garażu znajdującym się w ciągu kilku innych garaży. Janas wyjaśniała, że garaże te znajdują się w niewielkiej odległości od budynków mieszkalnych, jednak nie w tak małej, by zaszła konieczność ewakuacji. - Dlatego nie ewakuowano żadnych osób - doprecyzowała.

Podała, że na miejscu zdarzenia był w sobotę prokurator z Prokuratury Rejonowej w Nysie oraz policja, której zadaniem było m.in. zabezpieczenie miejsca zdarzenia do czasu przejęcia niewybuchów przez saperów. Jak tłumaczyła Janas - w garażu ujawniono jeszcze inne przedmioty, które także mogą być niewybuchami.

Na miejscu zdarzenia pracowały również trzy zastępy straży pożarnej w sile w sumie 20 ludzi.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje