Reklama

Reklama

Burze nad Polską. Od uderzenia pioruna zapaliły się dwa budynki

W województwie opolskim po uderzeniu pioruna zapaliły się dwa budynki – informują lokalne media. Do pożarów doszło w Chróścinie i Krępnej.

W środę wieczorem i w nocy strażacy na Opolszczyźnie mieli pełne ręce roboty. Przechodzące nad regionem nawałnice zrywały fragmenty dachów i łamały drzewa.

Burzom towarzyszyły też ulewne deszcze.

W Chróścinie, pod Opolem od uderzenia pioruna zapalił się budynek mieszkalny. Ogień gasiło siedem zastępów straży pożarnej - informuje "Nowa Trybuna Opolska". Jak czytamy, do podobnego incydentu doszło także w Krępnej, w powiecie krapkowickim, gdzie strażacy gasili stodołę. Z relacji mieszkańców wynika, że również tam ogień pojawił się od uderzenia pioruna.

Reklama

Czytaj więcej: Betonoza a woda, czyli dlaczego trzeba szukać złotego środka

IMGW ostrzega przed kolejnymi burzami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed kolejnymi burzami dla Opolszczyzny. Miejscami towarzyszyć im będą ulewne deszcze. Może także mocno powiać, w porywach do 80 km/h. Synoptycy miejscami prognozują także grad.

W związku z silnymi wyładowaniami atmosferycznymi, którym towarzyszył porywisty wiatr i ulewy w nocy z środy na czwartek Państwowa Straż Pożarna odnotowała 5411 interwencji. To dane z nocy do godziny 6:00.

Jaka prognoza pogody jest najlepsza? Taka, która jest aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia na Androida »

Strażacy ewakuowali w sumie 49 obozów harcerskich, z czego siedem operacyjnie - przekazał w czwartek rano Grzegorz Świszcz z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Prądu pozbawionych jest 215 323 odbiorców.

Czytaj także: Kolejne nawałnice nad Polską. Możliwe trąby powietrzne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama