Reklama

Reklama

Robert Walenciak

 • Robert Walenciak

  PiS popadł w chaos. I gdzie się nie spojrzy, tam mu się sypie

  Poniedziałek, 5 listopada (09:02)

  Wybory. II tura. Miałem okazję w wieczór wyborczy wysłuchać sympatyków PiS, wołających, że miastami to nie ma co się przejmować, a poza tym PiS odniósł sukces, bo wygrał w 9 sejmikach. To śmieszne argumenty. Bo w ilu będzie rządził? A ile głosów zdobył? 34 proc. To ile brakuje mu do większości? I tak samo będzie za rok, w wyborach do Sejmu – nawet jeśli zdobędzie trochę więcej głosów (w co nie wierzę), może i 40 proc., to i tak anty-PiS zdobędzie więcej. Bo to jest ten nastrój, pospolitego...

 • Robert Walenciak

  Za rok PiS będzie żegnał się z władzą

  Poniedziałek, 29 października (09:40)

  Wybory jeszcze nie skończone. Trwa wciąż walka o stanowiska prezydentów i burmistrzów (w niektórych miejscach), no i trwa bój o interpretację wyników - komu poszło do góry, a komu spadło. Czyli - jak to będzie dalej.

 • Reklama

  Reklama

 • Robert Walenciak

  Kosiniak-Kamysz to główny zwycięzca

  Poniedziałek, 22 października (09:11)

  Ha! Wszyscy ogłaszają swoje zwycięstwo. I PiS, i PO, i kto tam jeszcze. A powinno być zupełnie na odwrót - bo główne partie, z wyjątkiem PSL, dostały głosów mniej, niż liczyły. Myślę tu o wynikach (na razie sondażowych) do sejmików wojewódzkich, które w największym stopniu odzwierciedlają wyniki do parlamentu. Więc jest w partyjnych sztabach o czym myśleć. I jest to zapowiedź zmian na różnych szczeblach polskiej polityki.

 • Robert Walenciak

  Prywatne wyróżnienia dla Morawieckiego i Biedronia

  Poniedziałek, 15 października (10:41)

  W tej obecnej kampanii wyborczej dwie osoby zasłużyły na uwagę, wniosły do niej coś nowego. Choć akurat w niej nie startują. To Mateusz Morawiecki i Robert Biedroń.

 • Robert Walenciak

  Jaka nudna ta kampania

  Poniedziałek, 8 października (08:22)

  Kaczyński woła tak: "Albo stara władza, stare układy, stare powiązania, albo dobra zmiana". Odpowiada mu Schetyna: "Chcemy obronić samorząd przed PiS. Ich polityka jest polityką politycznego łupu i chaosu. Wydoili w rządzie i wydoją w samorządzie".

 • Robert Walenciak

  "Kler" wpłynie na postawy Polaków?

  Poniedziałek, 1 października (10:02)

  Nie mam zamiaru pisać kolejnej recenzji filmu "Kler". Lepiej będzie, gdy każdy kto pójdzie do kina, wyrobi sobie własne zdanie. Jeśli, oczywiście, będzie miał na to ochotę, no i szansę. Bo jak się okazuje, są w Polsce miasta, w których film nie będzie wyświetlany, gdyż sprzeciwiają się temu miejscowi radni. Ha! To się nazywa darmowa reklama.

 • Robert Walenciak

  ​Dwa światy

  Poniedziałek, 24 września (10:07)

  Dla jednych wizyta Andrzeja Dudy w USA to owo nieszczęsne zdjęcie, na którym polski prezydent w pozycji pochylonej podpisuje wspólny dokument. Więc mamy wesołe towarzystwo, szydzące z protokolarnej gafy. Dla drugich, tych z obozu PiS, wizyta to kolejny krok na drodze sojuszu Polski i USA, wielkie wywyższenie kraju. Jedni i drudzy płyną w nierzeczywistości.

 • Robert Walenciak

  Kwity na boty

  Poniedziałek, 17 września (09:29)

  ​Czego oczy nie widzą, temu sercu nie żal. No to oczy zobaczyły - kwit z kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy. I to taki, z którego można wnioskować, że jego sztab wynajmował firmę do prowadzenia kampanii w internecie, do tworzenia fałszywych kont, nazywanych botami.

 • Robert Walenciak

  Nicość

  Poniedziałek, 10 września (08:52)

  Niby nie jestem zaskoczony, ale i tak źle to zniosłem. Ten cały korowód partyjnych konwencji na rozpoczęcie kampanii wyborczej. Do samorządów! To było niesmaczne, niemądre i nie na miejscu.

 • Robert Walenciak

  Będzie wojna na całego i wet za wet

  Poniedziałek, 3 września (10:37)

  Trach! To już mamy kampanię wyborczą rozpoczętą. A w zasadzie cztery, bo jak przytomnie przypomniał Jarosław Kaczyński, Polacy w ciągu najbliższych 21 miesięcy cztery razy pójdą do urn. Dobre i to. Wiemy też, jak te kampanie będą przebiegać, bo to zostało w weekend zapowiedziane. Nic zaskakującego - będzie wojna na całego i wet za wet.

 • Robert Walenciak

  Lewica powinna "udomowić" PiS?

  Poniedziałek, 27 sierpnia (10:06)

  Ta dyskusja wyłoniła się nie wiadomo skąd, zupełnie bez przyczyny. I nagle nabrała rumieńców. Nie sądzę, że z sierpniowej nudy. Raczej dlatego, że dotyka istotnej w polskim życiu publicznym sprawy.

 • Robert Walenciak

  Premier Morawiecki prowadzi niebezpieczną grę, ale stawka jest tego warta

  Poniedziałek, 20 sierpnia (09:45)

  Zacznijmy od epizodu z prezydentem. Jednym z punktów programu wizyty Andrzeja Dudy w Australii było podpisanie listu intencyjnego dotyczącego kupna przez Polskę dwóch trzydziestoletnich fregat typu Adelaide. O tym sporo przed wizytą mówiono. Tymczasem, gdy prezydent Duda siedział już w samolocie do Australii, dowiedzieliśmy się, że premier Morawiecki zablokował tę transakcję. Jak to rozumieć?

 • Robert Walenciak

  Weto prezydenta będzie wydarzeniem drugorzędnym

  Poniedziałek, 13 sierpnia (09:41)

  Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że prezydent Duda zawetuje uchwaloną przez PiS ordynację do Parlamentu Europejskiego.

 • Robert Walenciak

  Awantura ważniejsza od celu

  Poniedziałek, 6 sierpnia (09:57)

  ​Nie będę się wygłupiał i nie będę dywagował, czy sędziowie Sądu Najwyższego mogli zwracać się do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w swojej sprawie, czy nie. Proponuję zostawić te analizy profesorom prawa, czyli fachowcom.

 • Robert Walenciak

  Polityczna gra Powstaniem

  Poniedziałek, 30 lipca (10:05)

  Gdy zbliża się 1 sierpnia i rusza lawina rocznicowych uroczystości, artykułów, wspomnień, po raz kolejny przypominają mi się obrazy z dzieciństwa. Mieszkałem na warszawskiej Woli, w kamienicy, której mieszkańcy mieli to szczęście, że uniknęli rzezi. Dlaczego, wyjaśnił mi to kilka lat temu Piotr Gursztyn, autor książki "Rzeź Woli". Otóż ten fragment dzielnicy miał być rozstrzelany w dalszej kolejności, był kolejny na liście. A później zmieniły się rozkazy, więc kobiet i dzieci już nie...

 • Robert Walenciak

  PRL

  Poniedziałek, 23 lipca (10:29)

  "Dojdziemy do władzy, powsadzamy was do więzień. Wie pan, dlaczego? Ja nie mówię tego bezpośrednio do pana, tylko do pana klasy. Mówię to po to, żebyście się opamiętali i to przeanalizowali" - powiedział Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD, do Jacka Sasina z PiS. A powolnych PiS prokuratorów i sędziów ostrzegł, że wszystkich ich zwolni z pracy. Z wilczym biletem.