Reklama

Reklama

Robert Walenciak

 • Robert Walenciak

  Lemingi i strusie

  Poniedziałek, 25 lutego (10:27)

  Jedni są lemingi, drudzy strusie. "Ksiądz Jankowski był pedofilem i o tym wszyscy wiemy, ponadto był agentem bezpieki zwłaszcza w latach 1980-1981, a na te wszystkie zarzuty mamy dowody, więc jest ponurą postacią tamtych czasów" – tak mówi prof. Andrzej Friszke.

 • Robert Walenciak

  Największym wrogiem PO nie jest PiS

  Poniedziałek, 18 lutego (09:30)

  "Prefiero morir de pie que vivir siempre arrodillado", lepiej umrzeć stojąc, niż żyć na kolanach. To słowa Ernesto Che Guevary. Ładnie brzmią. Więc właśnie SLD, by nie umrzeć stojąc, wybrał życie na kolanach. Pod parasolem PO.

 • Reklama

  Reklama

 • Robert Walenciak

  Najważniejsze pytania są pomijane

  Poniedziałek, 11 lutego (09:44)

  ​Oto właśnie, z okazji trzydziestej rocznicy rozpoczęcia obrad Okrągłego Stołu, trwa festiwal rozmaitych wspomnień dotyczących tamtego okresu, i analiz, jaka to była gra, jak do niej doszło, i kto na tym najlepiej wyszedł.

 • Robert Walenciak

  Biedroń ruszył w drogę

  Poniedziałek, 4 lutego (09:43)

  Konwencja Biedronia. Byłem, widziałem.

 • Robert Walenciak

  Poważnych ludzi brak

  Poniedziałek, 28 stycznia (10:22)

  Polityka może mieć różne oblicza. Mogą to być msze, pochody, uroczystości państwowe, pełen patriotyzm, emocje, wielkie słowa, itp. Z drugiej strony, może to być codzienna, żmudna praca, poprawianie różnych kółeczek w skomplikowanym mechanizmie, jakim jest społeczeństwo. Chyba nie muszę nikogo przekonywać, że polską specjalnością jest ten pierwszy sposób uprawiania polityki. Że fasada jest ważniejsza niż zawartość.

 • Robert Walenciak

  Polska polityka po zabójstwie prezydenta Gdańska będzie inna

  Poniedziałek, 21 stycznia (10:57)

  Tak, zgadzam się z opinią, że po zabójstwie Pawła Adamowicza polska polityka będzie inna. Niestety, nie dlatego, że politycy, dziennikarze, i ogół obywateli, my wszyscy, weźmiemy sobie do serca apele o skończenie z nienawiścią w życiu publicznym.

 • Robert Walenciak

  Tacy poeci, jaka jest publiczność

  Poniedziałek, 14 stycznia (09:00)

  ​To był piękny dzień, ale zakończył się koszmarnie.

 • Robert Walenciak

  Gromada łowców stołków

  Poniedziałek, 7 stycznia (09:42)

  ​No to mamy karnawał. Władza dba o nas, żebyśmy dobrze się bawili, żeby coś się działo.

 • Robert Walenciak

  Ta ostatnia zabawa…

  Poniedziałek, 31 grudnia (11:11)

  W Sylwestra życzę wszystkim dobrej zabawy. Przede wszystkim PiS-owcom, bo za rok to już nie będzie to, przegrają wybory, stracą władzę, więc nie będzie im do śmiechu. Nie-PiS-owcom też życzę noworocznych szaleństw, bo za rok o tańcach myśleć nie będą, do tego czasu zdążą się pożreć między sobą, a poza tym nie za bardzo będą wiedzieć od czego zacząć – od pisania nowych ustaw, od poprawiania prawa, stawiania Dudy przed Trybunał, od czystek kadrowych, od ratowania budżetu itd. Będzie się działo.

 • Robert Walenciak

  Starcy

  Poniedziałek, 24 grudnia (09:09)

  Tworzy się nowy obyczaj. Przed Świętami szpitale przeżywają szturm. Wpychani są do nich staruszkowie, mniej lub bardziej sprawni, bo rodzina, dzieci, wnukowie, chcą się ich pozbyć, gdzieś ulokować. Na czas Świąt i Nowego Roku. Więc wołają, że chora babcia, chory dziadek, musi do szpitala, bo choroba, bo atak, bo umrze.

 • Robert Walenciak

  L-4

  Poniedziałek, 17 grudnia (09:32)

  Po trzech latach rządzenia, PiS nie tylko nie wzmocnił siły państwa, co tak zdecydowanie zapowiadał, ale je znacząco osłabił. Tak na arenie międzynarodowej, jak i wewnątrz kraju.

 • Robert Walenciak

  Strach

  Poniedziałek, 10 grudnia (09:57)

  ​Jarosław Kaczyński, prezes partii 34-procentowej, na poważnie obawia się, że za 11 miesięcy przegra wybory i straci władzę. Rozumiem jego obawę, i ją podzielam.

 • Robert Walenciak

  Oburzenie na Mosbacher

  Poniedziałek, 3 grudnia (09:57)

  Dziwię się PiS-owi i polskiej prawicy, że oburza się na Georgette Mosbacher za list, który napisała do premiera Morawieckiego w obronie stacji TVN, firmy bądź co bądź amerykańskiej.

 • Robert Walenciak

  Czy Chiny będą rządzić światem?

  Poniedziałek, 26 listopada (08:00)

  Chiny. Jak to się stało, że państwo zacofane, rolnicze, w ciągu 40 lat wyrosło na największą gospodarkę świata? W jaki sposób osiągnięto ten sukces? Co dalej? Czy Chiny będą rządzić światem?

 • Robert Walenciak

  Wypadek przy pracy

  Poniedziałek, 19 listopada (09:51)

  Jest smaczna anegdota: Czym różni się angielski ambasador od rosyjskiego? Ano tym, że pod koniec przyjęcia angielski ambasador z nikim się nie żegna, tylko wychodzi. A rosyjski – odwrotnie.

 • Robert Walenciak

  Marsz

  Poniedziałek, 12 listopada (10:31)

  Są takie momenty w polityce, że wszystko zmierza ku określonemu finałowi. Politycy to wiedzą i widzą, i patrzą na to jak zahipnotyzowana małpka patrzy na węża. Niby chcą coś zrobić, ale nie są w stanie, sparaliżowani czekają na to, co ma się wydarzyć.