Reklama

Reklama

Robert Walenciak

 • Robert Walenciak

  Szpiedzy ograli Polskę

  Poniedziałek, 17 czerwca (10:13)

  Wojny nie są już gorące, to się nie opłaca, wojny toczą się w cieniu, w niewidzialnym świecie. Prowadzą je różne służby, tajne i bardzo tajne. Ich działań nie widzimy, choć po jakimś czasie możemy poznać, że "coś" miało miejsce. Po faktach.

 • Robert Walenciak

  Minister, który opowiada bzdury

  Poniedziałek, 10 czerwca (09:49)

  To nie wygląda dobrze! Bardzo byłem ciekaw, kogo Jarosław Kaczyński desygnuje na ministra edukacji narodowej, w miejsce Anny Zalewskiej. Edukacja to dziś miejsce gorejące, nie tylko dlatego, że kilka tygodni temu strajkowali nauczyciele. Tam po prostu trzeba kilka ważnych spraw rozwiązać, wyprostować.

 • Reklama

  Reklama

 • Robert Walenciak

  Krajobraz polityczny między jedną a drugą bitwą

  Poniedziałek, 3 czerwca (10:01)

  ​To się nazywa owczy pęd. Im więcej dni mija od wyborów do Parlamentu Europejskiego, tym większa, w opinii komentatorów, była w nich klęska Koalicji Europejskiej, i tym większe zwycięstwo PiS-u. Tydzień temu mówili o porażce, dziś o pogromie. Ba! Ci sami ludzie, którzy na kilka dni przed eurowyborami wieszczyli zwycięstwo Grzegorza Schetyny i jego sojuszników, dziś jeszcze bardziej bezkompromisowo ogłaszają triumf PiS-u w wyborach, które będą w październiku. I co czynić z takimi prorokami?

 • Robert Walenciak

  Tajemnice eurowyborów

  Poniedziałek, 27 maja (09:25)

  Wczorajsze wybory europejskie mają kilka tajemnic, bez rozszyfrowania których nie da się ich prawidłowo ocenić. A także nie da się wyciągnąć wniosków na przyszłość, czyli na czas jesiennej batalii o Sejm i Senat.

 • Robert Walenciak

  Nieszczęścia dopadają PiS

  Poniedziałek, 20 maja (09:35)

  W polityce jest tak, że jak nie idzie, to nie idzie. Wszystko wali się na głowę, różne złe przypadki i nieszczęścia. Zdaje się, że ten stan dotknął PiS.

 • Robert Walenciak

  To nie koniec. Fala szybko nie opadnie

  Poniedziałek, 13 maja (10:00)

  Film Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" ma już 7 mln wejść, i to przecież nie koniec.

 • Robert Walenciak

  ​W chaosie trzeba szukać ładu

  Poniedziałek, 6 maja (10:43)

  3 maja, w dniu święta konstytucji, ekipa PiS-u, z prezydentem na czele, lansowała się na tle defilady wojskowej. Lans wypadł blado. Tego dnia swoje wystąpienie miał na Uniwersytecie Warszawskim Donald Tusk. I jak pokazywano, wygenerował w sieci cztery razy większe zainteresowanie niż prezydent Andrzej Duda. Mówiąc językiem partyjnych spin-doktorów, "przykrył" całą pisowską imprezę.

 • Robert Walenciak

  Dziękuję, Profesorze

  Poniedziałek, 29 kwietnia (05:56)

  ​Karol Modzelewski. Był odważny, był mądry i zawsze stał po stronie robotników. Zawsze. I był uczciwy. Krystalicznie uczciwy.

 • Robert Walenciak

  Spór z nauczycielami kompromitacją dla władzy

  Poniedziałek, 22 kwietnia (10:07)

  Jeżeli mamy śmigus-dyngus, to chciałbym wylać trochę zimnej wody na tych wszystkich, którzy opowiadają, że w sporze z nauczycielami władza odniosła triumf. A jest ich niemało, nie tylko na prawicy, ale w takiej "Gazecie Wyborczej" też.

 • Robert Walenciak

  Eksplozja choroby ideowości

  Poniedziałek, 15 kwietnia (09:46)

  Takie mamy czasy, że w najwyższej cenie jest ideowość. Naucza o tym marszałek Senatu Stanisław Karczewski, stawiając się za wzór. "Powinno się pracować dla idei – mówił, a media to nagłośniły. – Ja pracowałem dla idei, pracuję dla idei i będę pracował dla idei, a dla dzieci jeszcze tym bardziej powinniśmy pracować".

 • Robert Walenciak

  Strajk na wyniszczenie

  Poniedziałek, 8 kwietnia (09:50)

  Strajk nauczycieli zmienia sytuację PiS. Tak naprawdę, po raz pierwszy od przejęcia władzy w roku 2015, Jarosław Kaczyński zderza się z dużą grupą społeczną, i to w złych dla siebie okolicznościach.

 • Robert Walenciak

  Wielka Brytania szamocze się w pułapce

  Poniedziałek, 1 kwietnia (09:12)

  ​Każdemu, kto nie wie, po co są politycy, i ile kosztować może państwo niedorobiona klasa polityczna, proponuję, by spojrzał na Wielką Brytanię. Oto mamy kraj, który wydał wielu wybitnych mężów stanu, a dziś szamocze się w pułapce, w którą pchnął go David Cameron.

 • Robert Walenciak

  Kampanijne kopanie po kostkach

  Poniedziałek, 25 marca (10:40)

  ​Ruszyła właśnie kampania do Parlamentu Europejskiego. Jak sama nazwa wskazuje, o Europie politycy mówią niewiele. Za to bardzo dużo mówią o innych politykach, zwłaszcza o tych z przeciwnej strony sceny.

 • Robert Walenciak

  Tak "Bury" walczył o niepodległość

  Poniedziałek, 18 marca (10:00)

  ​Właśnie na naszych oczach budowana jest wrogość między Polakami a Białorusinami. Nie między Polską a prezydentem Łukaszenką, ale między zwykłymi ludźmi, między narodami. Nie na chwilę, ale na wiele, wiele lat.

 • Robert Walenciak

  Wyborcze guziki Jarosława Kaczyńskiego

  Poniedziałek, 11 marca (08:55)

  Wiele lat temu kanclerz Niemiec Helmut Kohl mówił tak o wyborach i kampanii. Że przeciętny Niemiec ma poglądy na sprawy socjalne zbliżone do SPD. O rodzinie i państwie myśli podobnie jak CDU. W sprawach biznesu jest jak FDP, a na sprawy ochrony przyrody patrzy oczami Zielonych. I cała mądrość kampanii wyborczej polega na tym, żeby te a nie inne sprawy uwypuklić, pokazać, że są najważniejsze, wcisnąć ten właściwy guzik.

 • Robert Walenciak

  Naród a władza

  Poniedziałek, 4 marca (09:00)

  Ponieważ w Polsce, jak ogłosiła partia rządząca, są pieniądze na wszystko, więc trochę tego bogactwa chcieliby uszczknąć nauczyciele. Pisałem niedawno o ich sytuacji, więc nie ma sensu się powtarzać. Dodam tylko dwa zdania - to jest grupa zawodowa, która, po pierwsze, jest liczna, liczy prawie 700 tys., a po drugie - starzejąca się. Nauczyciele jak pielęgniarki - dominują panie 50+, które powoli wkraczają w wiek emerytalny, a następczyń nie widać. Jak ktoś nie wierzy, niech porozmawia z...