Reklama

Reklama

Robert Walenciak

 • INTERIA NA WYBORY

  Przemowa

  Wtorek, 1 października (09:36)

  Ta kampania wyborcza zbudowana została wokół kasy. Naszej kasy. Czyli tego, kto da Polakom najwięcej pieniędzy, kto pozwoli im zarabiać i wydawać.

 • INTERIA NA WYBORY

  Wizja Kaczyńskiego

  Poniedziałek, 30 września (09:42)

  Czytam wywiad jednego z kandydatów PiS. "Zmian kadrowych było za mało" - głosi tytuł. Z kolei Marek Suski, główny intelektualista obozu rządzącego, opowiada, że nie wierzy polskim służbom specjalnym, bo pracują tam ludzie, którzy przyszli za poprzedniej władzy. A on może wierzyć tylko swoim. Spina te wynurzenia klamrą Jarosław Kaczyński, który mówi z właściwą sobie szczerością, że wybory 13 października zadecydują, jaki w Polsce będzie ustrój.

 • Reklama

  Reklama

 • Robert Walenciak

  Niemrawa kampania zaczyna się na serio

  Poniedziałek, 23 września (10:27)

  ​Myślę, że wreszcie ta dość niemrawa kampania wyborcza zaczyna się na serio. A myślę tak po tym, jak odpalono hak pod tytułem Marian Banaś. Bo "pancerny Marian", wierny druh Jarosława Kaczyńskiego, wcześniej minister finansów, a teraz prezes NIK, został trafiony przez program "Superwizjer". Więc z mediów wiemy, że od czterech lat badane jest przez CBA jego oświadczenie majątkowe, że jest właścicielem dwóch domów, trzech mieszkań, ziemi rolnej i kamienicy, w której funkcjonuje hotel na...

 • Robert Walenciak

  Wynik wyborów przesądzony?

  Poniedziałek, 16 września (09:40)

  Nie mam zamiaru tego ukrywać – lubię czas kampanii wyborczych, te dni, kiedy politycy naprawdę się starają, wychodzą z siebie, próbują myśleć o obywatelach, o państwie. Lubię nawet te różne haki, którymi w czasie kampanii strzela się w rywali, bo mają one swoją dramaturgię, choć tak naprawdę są mało skuteczne. No i słucham z zaciekawieniem tych niekończących się debat, dzielenia włosa na czworo – ile dana partia weźmie głosów, czy jej spada, czy rośnie, czym wyprzedza konkurencję.

 • Robert Walenciak

  Kaczyńskiemu nie o prawdę chodziło

  Poniedziałek, 9 września (09:52)

  Dziennikarze obserwujący kampanię wyborczą narzekają, że Jarosław Kaczyński podczas ostatniej konwencji PiS w Lublinie regularnie mijał się z prawdą, i obiecywał rzeczy nierealne.

 • Robert Walenciak

  PiS traktuje oświatę fatalnie

  Poniedziałek, 2 września (09:58)

  Nie wiem, czy będzie strajk nauczycieli, to wszystko zależy jakie w tej grupie panują nastroje. Patrząc z punktu widzenia politycznej rozgrywki, teoretycznie, powinni przeprowadzić jakąś akcję, choćby jednodniową, by przypomnieć o swoich problemach i postulatach. O sytuacji oświaty w Polsce. Żeby było głośno.

 • Robert Walenciak

  ​Z nędzy do pieniędzy

  Poniedziałek, 26 sierpnia (10:17)

  Trzy miesiące temu byli tacy, co ogłaszali śmierć lewicy. Mieli ku temu podstawy. SLD widział swoją przyszłość już tylko i wyłącznie jako przystawka Platformy, Razem dostało w wyborach europejskich 1,24 proc. głosów, i nic nie wskazywało, że w kolejnych może dostać więcej, a w Wiośnie ze zdumieniem patrzono, że Robert Biedroń wybiera Brukselę, i nie chce rezygnować ze świeżo zdobytego mandatu europosła.

 • Robert Walenciak

  O kogo walczy PiS?

  Poniedziałek, 19 sierpnia (09:37)

  ​No to już! Kampania wyborcza zaczyna się na całego. Polityczne machiny ruszyły, wszystko już jest poukładane, wystartowali.

 • Robert Walenciak

  ​Sława faszystowskim kolaborantom!

  Poniedziałek, 12 sierpnia (09:48)

  Fakty są oczywiste. Brygada Świętokrzyska nie była wojskiem polskim, tylko partyjną bojówką, kolaborującą z Niemcami.

 • Robert Walenciak

  Kuchciński, składaj dymisję!

  Poniedziałek, 5 sierpnia (09:30)

  Wcale bym się nie zdziwił, gdyby w ciągu najbliższych godzin Marek Kuchciński złożył dymisję z funkcji marszałka Sejmu. W obecnej sytuacji jest to najlepsze dla PiS-u wyjście.

 • Opinie

  ​Razem z Warszawą umarła II RP

  Poniedziałek, 29 lipca (09:32)

  To może kartka z kalendarza. 75 lat temu umierała II RP i rodziła się Polska Ludowa. Dwoma datami można to oznaczyć. 22 lipca i - kilka dni później - 1 sierpnia, czyli wybuch Powstania Warszawskiego.

 • Robert Walenciak

  W Białymstoku powiało historią. Historią pogromów

  Poniedziałek, 22 lipca (09:53)

  ​Każdy kto chce, może to zobaczyć na zamieszczanych w sieci filmikach - marsz LGBT jest lżony przez grupy młodych ludzi, a potem jest jeszcze gorzej - bo kończy się marsz i obejrzeć możemy sceny polowań na jego uczestników. Są oni gonieni, bici, kopani. Gromady osiłków atakują dziewczyny, dzieci, przewracają, tłuką z zapałem.

 • Robert Walenciak

  ​Łowcy milionów

  Poniedziałek, 15 lipca (10:08)

  Co po pięknej pogodzie, skoro człowiek regularnie bombardowany jest dołującymi wiadomościami. Zatrzymam się na dwóch.

 • Robert Walenciak

  Ostrzą szable, sypią proch

  Poniedziałek, 8 lipca (10:20)

  Dla tych, którzy lubią obserwować politykę, to ciekawy czas. Partie formują swoje oddziały. Tworzą wyborcze sztaby, układają listy, koalicje, dogrywają nie tyle wyborcze hasła, co tematy, z którymi ruszą w kraj. To wszystko właśnie się tworzy. Żeby od połowy sierpnia zaczęło grać.

 • Robert Walenciak

  Pracowity jak Polak

  Poniedziałek, 1 lipca (10:08)

  Sporo było w ostatnich dniach wspomnień o polskim futbolu, o zwyczajach piłkarzy itd. I jedna rzecz rzuciła mi się w oczy - jak bardzo na przestrzeni lat to wszystko się zmieniło.

 • Robert Walenciak

  Ton

  Poniedziałek, 24 czerwca (10:00)

  C'est le ton qui fait la chanson. To melodia robi piosenkę – mawiają Francuzi. I oczywiście, rzecz nie dotyczy tylko muzyki, ale innych spraw. Że najważniejsze jest ogólne wrażenie, główne przesłanie, a nie jakieś szczególiki.