Reklama

Reklama

Robert Walenciak

 • Robert Walenciak

  Aż tak jesteśmy zepsuci?

  Poniedziałek, 18 listopada (08:28)

  ​Ha! Polska polityka ma kolejną ważną postać. To Tomasz Grodzki, nowo wybrany marszałek Senatu. Mało kto o nim przed wyborami słyszał, owszem, był senatorem w poprzedniej kadencji, ale w oczy się nie rzucał. A teraz awansował do ścisłego grona liderów opozycji.

 • Robert Walenciak

  Marsz Niepodległości ośmiesza partię rządzącą i prezydenta

  Poniedziałek, 11 listopada (09:57)

  W Święto 11 listopada wydarzeniem najbardziej komentowanym przez media będzie Marsz Niepodległości. Czyli wydarzenie organizowane przez środowisko młodych narodowców.

 • Reklama

  Reklama

 • Robert Walenciak

  Policja nam zgłupiała

  Poniedziałek, 4 listopada (08:47)

  Policja nam zgłupiała. A kronika policyjna zaczyna przypominać kronikę zdarzeń tragikomicznych. Oto czytam, że policja wzywana była do interwencji w kościele w Bełchatowie, bo 13-letni chłopiec wypluł hostię i schował do kieszeni. Więc księża gonili go po świątyni, on się wyrywał (podobno trzykrotnie), oni go łapali, w trosce o rzeczy święte.

 • Robert Walenciak

  Schetyna to niejedyne nieszczęście Platformy

  Poniedziałek, 28 października (08:55)

  ​Trwa debata czy Grzegorz Schetyna powinien oddać przywództwo w Platformie, no i - ewentualnie - komu.

 • Robert Walenciak

  Do wyborów - na miękko. Po wyborach - ostra jazda

  Poniedziałek, 21 października (09:25)

  ​PiS będzie rządził przez najbliższą kadencję Sejmu. Dla tysięcy ludzi, którzy zawdzięczają tej partii posady, którzy siedzą w różnych ministerstwach, urzędach, agencjach, spółkach skarbu państwa, to jest jak los na loterii, z napisem - kolejne lata dostatku. Dla nich polityka na tym się kończy, jest super - i tyle. Ale dla liderów PiS sprawa jest poważniejsza.

 • INTERIA NA WYBORY

  PiS nie ma powodów do radości

  Poniedziałek, 14 października (17:07)

  Kolejne godziny liczenia głosów przynoszą PiS-owi kolejne złe wiadomości.

 • INTERIA NA WYBORY

  Nowe rozdanie

  Niedziela, 13 października (22:12)

  Zasłyszane przed moją komisją wyborczą. Rozmawiają dwie panie, w wieku średnim. Jedna mówi do drugiej: "O, pani, trzeba iść głosować! Koniecznie! Żeby te oszołomy do władzy nie wróciły". Więc panie mają dobry wieczór. PiS będzie rządził, albo sam, albo w koalicji z Konfederacją. Tak wynika z powyborczego sondażu. A czy można sondażowi wierzyć?

 • INTERIA NA WYBORY

  Efekt Tokarczuk

  Piątek, 11 października (10:07)

  ​Pośmiewiskiem ostatnich godzin kampanii stał się minister kultury Piotr Gliński. Naprawdę, trzeba mieć albo wielkiego pecha, żeby na dwa dni przed ogłoszeniem listy laureatów Nagrody Nobla z literatury błysnąć stwierdzeniem, że parę razy zaczynał czytać książki Olgi Tokarczuk, ale żadnej nie skończył.

 • INTERIA NA WYBORY

  Smoleńsk jest klęską PiS-u

  Czwartek, 10 października (09:41)

  Jestem bardzo ciekaw, jak dziś, w kolejną miesięcznicę smoleńską, zachowa się PiS i Jarosław Kaczyński. Czy będzie skromnie, msza, kwiaty przed pomnikiem, i tyle, tak, żeby nie rzucać się ludziom w oczy, czy też trochę bardziej na bogato? Czy będzie Antoni Macierewicz, czy nadal ma być schowany? Bo w to, że będzie manifestacja, a Jarosław Kaczyński ogłosi z podstawionej drabinki, że "za chwilę poznamy prawdę", nie za bardzo wierzę...

 • INTERIA NA WYBORY

  Z Jarosława Kaczyńskiego wychodzi PRL

  Środa, 9 października (10:36)

  Nie chcę uchodzić za tropiciela PRL-owskiego sposobu myślenia w wystąpieniach Jarosława Kaczyńskiego, ale naprawdę, gdy go się słucha i czyta, nie sposób tego nie zauważyć. Ten PRL wychodzi z niego w każdym przecinku i każdej kropce.

 • INTERIA NA WYBORY

  Pełna mobilizacja, bitwa trwa

  Wtorek, 8 października (10:51)

  Na ostatniej prostej kampanii wyborczej finezji już nie ma. Są działania czytelne do bólu.

 • Robert Walenciak

  O Wałęsie i Morawieckim

  Poniedziałek, 7 października (10:14)

  Owszem, w naszej tradycji o zmarłych nie mówi się źle, zwłaszcza w dniu pogrzebu. Ale ta zasada nie dotyczy polityków. Tu można wszystko, i jest na to, niestety, społeczne przyzwolenie.

 • INTERIA NA WYBORY

  Aleksander Kwaśniewski łączy lewicę

  Niedziela, 6 października (09:48)

  Zgadzam się z tezą, że w tej fazie kampanii gra toczy się już tylko o małe punkty. O zmobilizowanie "swoich", no i uszczknięcie wyborców którejś z bliskich partii. Czyli o pewne przepływy między Platformą a Lewicą, Konfederacją a PiS-em, no i może Kukizem (czyli PSL-em) a Konfederacją.

 • INTERIA NA WYBORY

  Taśmy Neumanna

  Sobota, 5 października (10:11)

  Taśmy Neumanna nie zmienią wyników wyborów, większe sprawy decyzjami Polaków kierują. Ale nie powinniśmy przechodzić obok nich obojętnie, wzruszać ramionami. One mają inną wartość. Bo jeżeli ktoś do tej pory nie może zrozumieć, dlaczego Platforma dołuje, i ma nad sobą szklany sufit, to powinien ich posłuchać. Co mówi Sławomir Neumann, przewodniczący klubu parlamentarnego PO.

 • INTERIA NA WYBORY

  Sługa narodu

  Piątek, 4 października (09:20)

  Wiele lat temu wpadła mi w ręce książka angielskiego historyka, o przegranych bitwach w historii. Autor dowodził w niej, że bardzo często przyczyną klęski były błędy dowódców, czy też raczej paraliżujący ich stres. Że w sytuacji głębokiego stresu przestawali oni racjonalnie myśleć, tylko brali się za to, co potrafili najlepiej. I tak na przykład pewien z generałów był znakomitym artylerzystą. Więc w bitewnym ferworze, w wielkim stresie, zaczął nagle strzelać z armaty. Ogień prowadził...

 • INTERIA NA WYBORY

  Co PiS pochował na czas kampanii?

  Czwartek, 3 października (09:54)

  Kampania kampanią, ale dla każdej partii jeszcze ważniejsze jest, żeby ją sobie odpowiednio ustawić. To znaczy, narzucić jej swoje tematy, dla siebie wygodne, i pochować te sprawy, na których traci się punkty.