Reklama

Reklama

Robert Walenciak

 • Robert Walenciak

  Ta wojna dopiero się zaczyna

  Poniedziałek, 26 października (10:54)

  Trzeba być absolutnym sadystą, żeby zmuszać kobiety, by nosiły w sobie zdeformowane płody, wiedząc, że zaraz po przyjściu na świat umrą w cierpieniach.

 • Robert Walenciak

  ​Co zrobi władza?

  Poniedziałek, 19 października (12:08)

  Teraz mamy krzyk, i próbę łatania dziurawego dachu, gdy wali ulewa...

 • Reklama

  Reklama

 • Robert Walenciak

  Dlaczego państwo przegrywa wojnę z COVIDEM-19?

  Poniedziałek, 12 października (10:40)

  Tydzień temu frasowałem się, że jesteśmy, jako społeczeństwo, w mackach różnych strachów, co nas paraliżuje, i odbiera wolę walki. I cofa. Zaraz więc usłyszałem, że tak pisząc powinienem przede wszystkim wspomnieć o koronawirusie, o tym słynnym COVID-19. Bo on straszy w ostatnich miesiącach najmocniej.

 • Robert Walenciak

  Kraj zlęknionych ludzi

  Poniedziałek, 5 października (09:42)

  Kraśnik! To nieduże miasto w województwie lubelskim zostało rozsławione na całą Polskę (a może i dalej) za sprawą swoich radnych. Najpierw zagłosowali oni za uchwalą, że Kraśnik jest "strefą wolną od LGBT". Potem dowiedzieli się, że z tego powodu miasto straci około 40 mln zł, bo nie będzie mogło skorzystać z funduszy norweskich. No, był moment na refleksję. Ale radni okazali się konsekwentni - co tam 40 milionów! Ważne, że bez LGBT! I uchwały nie anulowali.

 • Robert Walenciak

  ​Na krótkim łańcuchu

  Poniedziałek, 28 września (10:46)

  Cudowne... PiS (z przybudówkami) rządzi Polską od pięciu lat. Ostatnio, po wyborach 2019 roku, zawarł z nimi umowę koalicyjną. Kolejną, odnowioną. Ale nie wiadomo, co jest w niej zapisane, bo umowa była tajna.

 • Robert Walenciak

  Koalicja. Ostateczna rozgrywka

  Poniedziałek, 21 września (10:05)

  ​To nie sprawa "piątki dla zwierząt" zadecydowała o kryzysie w koalicji, czy też o jej rozpadzie. Przyczyny są głębsze - Zjednoczona Prawica rozpada się od środka, bo poszczególni jej baronowie toczą między sobą wojny, bo różne są wizje kolejnych trzech lat, a Jarosław Kaczyński nie jest w stanie nad tym zapanować.

 • Robert Walenciak

  Trzaskowski bez maski

  Poniedziałek, 14 września (09:42)

  Zaraz wyobraziłem sobie, co by były jakby do klubu zajrzał Jarosław Kaczyński. No, przecież on z didżejem by nie rozmawiał.

 • Robert Walenciak

  Ta plaga szkodzi Polsce

  Poniedziałek, 7 września (09:00)

  Trzy podobne wiadomości – to trudno uznać za przypadek.

 • Robert Walenciak

  Czterdzieści lat

  Poniedziałek, 31 sierpnia (10:23)

  ​Czterdzieści lat temu świat patrzył na Gdańsk. Tak, świat - bo wydarzenie było bez precedensu - w państwie "komunistycznym" (tak je nazywano, choć z komunizmem to nie miało wiele wspólnego) władza podpisywała umowę ze strajkującymi robotnikami i wyrażała zgodę na powołanie niezależnego związku zawodowego. A - to wszyscy wiedzieli - było to coś więcej niż związek zawodowy... To było coś co wychodziło poza obowiązujące wówczas reguły, to był szok - zarówno w Moskwie, jak i w Waszyngtonie.

 • Robert Walenciak

  Jaka jest gra Łukaszenki?

  Poniedziałek, 24 sierpnia (10:45)

  Patrzę na telewizyjne relacje z Białorusi z różnymi uczuciami. Z podziwem - bo protestujący zachowują się w sposób niesamowity, są zdyscyplinowani, powściągliwi, mądrzy po prostu. I chce im się! Z niepokojem - bo przecież Łukaszenka już zapowiedział, że z protestami kończy, białoruska telewizja pokazała go z karabinem, już szykuje policję i wojsko. Więc różnych złych rzeczy można się spodziewać - bo z jednej strony są pałki i karabiny, a z drugiej? Manifestanci nie mają nic. Ich siłą jest, że...

 • Robert Walenciak

  ​Jak się sprzedać i ośmieszyć

  Poniedziałek, 17 sierpnia (10:06)

  To jest i świństwo, i głupota. Dwa w jednym. Tak oceniam głosowanie, w którym posłowie przyznali prezydentowi, premierowi, ministrom, no i sobie, gigantyczne podwyżki. Załatwili to jednego dnia, po cichutku! Szast, prast! Nikt jakoś nie krzyczał, że trzy czytania odbyły się jednego dnia, że tryb uchwalania ustawy jakiś dziwny, że nie ma konsultacji obywatelskich i tego typu rzeczy. Tym razem nikomu to nie przeszkadzało. Zgodnie podnieśli ręce - władza i opozycja. Ledwo 33 posłów było przeciw.

 • Robert Walenciak

  Margot - kto za tym stoi i komu to służy?

  Poniedziałek, 10 sierpnia (10:09)

  Zdjęcie Julii, to z piątku, która leży na chodniku, i dusi ją policjant, obiegło cały świat. Tak wygląda dziś Polska. Brawo Wy!

 • Robert Walenciak

  Nie uciekniemy od Powstania Warszawskiego

  Poniedziałek, 3 sierpnia (10:04)

  Ojciec, chłopiec wówczas 11-letni, gdy pytałem go o Powstanie mówił (niechętnie), że musiał iść po trupach, bo innej drogi nie było. Te stosy ciał najmocniej zapamiętał.

 • Robert Walenciak

  Ruch jest wszystkim

  Poniedziałek, 27 lipca (11:00)

  Jest lato! Można rzec, robi się sennie, ludzie nie mają głowy do zajmowania się polityką. I zresztą słusznie, bo ile można... Ale wtedy na łowy wychodzi ON. Jarosław. Chyba już zresztą przyzwyczailiśmy się do tego, że PiS lubi sprawy polityczne, zwłaszcza te budzące kontrowersje, przepchać albo nocą, albo w wakacje, w upalne dni.

 • Robert Walenciak

  Gierek wiecznie żywy

  Poniedziałek, 20 lipca (10:03)

  Lada dzień mają ruszyć zdjęcia do filmu o Gierku, a już o tym jest głośno, już się mówi. A nie wiadomo przecież jaki to będzie film, dobry czy zły, poważny czy komediowy, to wszystko, jak widać nie ma znaczenia, samo nazwisko Gierek wystarcza.

 • Robert Walenciak

  Pyrrusowe zwycięstwo

  Poniedziałek, 13 lipca (10:07)

  To nie jest tak, że Polacy wybrali status quo, że nic się nie stało, i że wszystko będzie tak jak do tej pory – z prezydentem Dudą, premierem Morawieckim i rządzącym nimi Jarosławem Kaczyńskim. Że owszem, było prawie po równo, ale przecież Polacy za parę tygodni się uspokoją, nastroje opadną, tak przecież w ostatnich latach parokrotnie było.