Reklama

Reklama

Opinie

 • Roman Graczyk

  Myślenie orientacją seksualną

  Czwartek, 30 września (09:19)

  Inaczej niż Konrad Piasecki, nie mam wątpliwości, że pani minister Radziszewska miała rację mówiąc "Gościowi Niedzielnemu", że katolicka szkoła może nie zatrudnić nauczyciela jawnie głoszącego swój homoseksualizm. Dla Piaseckiego w takiej sytuacji "nic nie jest jasne", dla mnie - owszem - sprawa jest dość prosta.

 • Konrad Piasecki

  Lesbijka w szkole katolickiej czyli o jedno zdanie za dużo

  Wtorek, 28 września (13:37)

  Nie ma dobrej odpowiedzi na pytanie o to czy katolicka szkoła może nie zatrudnić zdeklarowanej lesbijki. Na pewno jednak ostatnią osobą, która powinna dawać tu twardą, jednoznaczną wykładnię na "tak" jest pełnomocnik rządu ds. równego traktowania.

 • Reklama

  Reklama

 • Rafał Ziemkiewicz

  Kłamcy u władzy

  Piątek, 24 września (10:56)

  Pan minister Rostowski publicznie przyznał, że faktyczny deficyt tegorocznego budżetu to nie oficjalne 48 miliardów, ale około stu. I że przyszłoroczny to też mniej więcej dwa razy więcej niż on sam oficjalne podaje. Ale najlepsze jest, w jaki sposób to przyznał: ot, tak, mimochodem, stwierdzając, że "przecież wszyscy to wiedzą", że prawda jest inna, niż się oficjalnie podaje.

 • Roman Graczyk

  Marek P. i cztery smrody

  Czwartek, 23 września (09:28)

  Aresztowany w niedzielę pod zarzutami malwersacji finansowych Marek P. był w przeszłości funkcjonariuszem Służby Bezpieczeństwa, a jest obecnie pełnomocnikiem prawnym Kościoła w sprawach jego rewindykacji majątkowych. Był więc etatowym pracownikiem instytucji aktywnie zwalczającej Kościół przed 1989 rokiem, a teraz jest jego biznesowym partnerem.

 • Konrad Piasecki

  Koniec polsko-rosyjskiej przyjaźni?

  Środa, 22 września (11:25)

  Mit o polsko-rosyjskiej przyjaźni prokuratorsko-śledczej, zaczyna się mocno kruszyć. Zapewnienia o "pełnym zrozumieniu" i "współczującej postawie" zamieniły się w poczucie "zażenowania" i skargi na "brak empatii", a boję się, że po polskich decyzjach w sprawie Zakajewa, może być jeszcze gorzej.

 • Robert Walenciak

  Oczekiwanie na coś lepszego

  Poniedziałek, 20 września (09:57)

  To już nie jest przypadek. SLD w jednym z niedawnych sondaży dostał 20 proc., w innym - 17 proc., można więc przyjąć, że te dwa badania rejestrują fakt, że rośnie liczba osób gotowych głosować na partię lewicową. Co oczywiście zmienia w sposób istotny scenę polityczną.

 • Rafał Ziemkiewicz

  Nie wszystko na sprzedaż

  Piątek, 17 września (09:58)

  Nie udało mi się jeszcze dopaść w sieci filmu "Tajne specjalnego znaczenia" (ale też żaden ze mnie wizzard), który od paru dni pojawia się tu i tam, i szybko znika, pozostawiając po sobie różne cenzorskie inskrypcje. Nie spodziewam się zresztą, by było w nim cokolwiek, czego by każdy, kto nie bronił się kurczowo przed przyjęciem do wiadomości prawdy, nie wiedział już od dawna.

 • Roman Graczyk

  Bronię Sarkozy'ego

  Czwartek, 16 września (09:23)

  Francja staje coraz bardziej na cenzurowanym. A ja mam ochotę bronić polityki Sarkozy'ego wobec Romów. Wiem, dla poprawnych politycznie pięknoduchów to brzmi strasznie. No dobrze, mogę być faszystą, ale przynajmniej niektóre rzeczy wyklaruję.

 • Konrad Piasecki

  Donald I Gnuśny

  Wtorek, 14 września (07:39)

  Władza rozleniwia, władza absolutna rozleniwia absolutnie. Filozofia rządzenia wyłożona przez Donalda Tuska "trzeba robić tak, żeby ludziom było dobrze tu i teraz" święci tryumfy. Platforma pławi się w sondażowych sukcesach, opozycja zajmuje się wyłącznie sobą i tylko jacyś "jajogłowi" od czasu do czasu próbują zepsuć ten błogostan....

 • Robert Walenciak

  Kaczyński ma plan i nie jest bez szans

  Poniedziałek, 13 września (07:11)

  Nie podzielam opinii większości komentatorów, że Jarosław Kaczyński zwariował, że przygniotła go trauma smoleńska i kolejne porażki wyborcze, więc kąsa na lewo i prawo. Nie podzielam ich opinii, że to koniec PiS-u, że ta partia się rozpada, że się samomarginalizuje, i że teraz czekają nas długie i szczęśliwe rządy PO.

 • Roman Graczyk

  Egzekucja

  Czwartek, 9 września (08:31)

  W PiS-ie poleciała kolejna głowa. Prezes Kaczyński robi wrażenie, jakby sobie obiecał, że nie spocznie, dopóki wewnętrzny kształt jego partii nie będzie przypominał idealnego ładu Partii Pracy Korei, kierowanej przez "Drogiego Przywódcę" Kim Dzong Ila.

 • Konrad Piasecki

  Taki PiS to skarb

  Wtorek, 7 września (11:23)

  Donald Tusk powinien codziennie dawać na mszę w intencji utrzymania Jarosława Kaczyńskiego w obecnej formie i stanie emocji. Dla rządzących nie ma niczego bardziej rozleniwiającego niż miotający się, rozedrgany lider opozycji i wraża partia, zajmująca się wyłącznie sobą.

 • Robert Walenciak

  Polska ratuje Tomka. Oby się udało!

  Poniedziałek, 6 września (07:18)

  Przyznaję się od razu - od kilkunastu dni zaczynam poznawanie codziennej porcji wiadomości od sprawdzania informacji o sześcioletnim Tomku. Tym, który zatruł się muchomorem i miał przeszczepioną wątrobę. Cieszą mnie wieści, że jego stan się poprawia; dołują te, że jest gorzej. Zaciskam zęby, gdy czytam, że znów jest w śpiączce, że ma otwartą jamę brzuszną, że wylała mu się żółć. To dziecko bardzo cierpi, więc szepczę do klawiatury "trzymaj się Tomku, będzie dobrze".

 • Roman Graczyk

  Wybieram Polskę

  Czwartek, 2 września (09:12)

  Jestem w końcu - równo po miesiącu za granicą - w Polsce. Prawdę mówiąc, wydawało mi się, że przepaść cywilizacyjna na granicy zachodniej jest już relatywnie mała. Dawno nie przekraczałem tej granicy samochodem i stąd ta pomyłka. Myślałem, że skoro kraj się ciągle rozwija w szybszym tempie niż Niemcy, to tym razem już nie doznam szoku. Lecz, owszem, znowu go doznałem.

 • Roman Graczyk

  "Salon" jest wszędzie

  Czwartek, 26 sierpnia (07:36)

  Jestem już we Francji. Kiedy przyjechałem kilka dni temu, panowały tu jeszcze polityczne wakacje, ale dzisiaj (w środę 25 sierpnia) prezydent Nicolas Sarkozy przewodniczył pierwszemu po kilkutygodniowej przerwie posiedzeniu rządu, a to oznacza, że polityczny młyn znowu zaczyna mielić w swoim zwykłym tempie.

 • Konrad Piasecki

  Ciszej nad tymi trumnami

  Środa, 25 sierpnia (12:59)

  Przestańmy wreszcie traktować tragedię smoleńską jak dramat wyłącznie jednej partii i jednego środowiska politycznego. Przestańmy uznawać każdą propozycję jej upamiętnienia za deklarację partyjnych sympatii.