Reklama

Reklama

Zmarł Józef Pawliczek. Organizator pomocy dla Polaków w stanie wojennym

Nie żyje były dyrektor Caritas Niemcy Józef Pawliczek, organizator pomocy materialnej dla Polaków w stanie wojennym. O śmierci działacza poinformował na Twitterze biskup Piotr Libera.

"Dziś rano zmarł Józef Pawliczek z Freiburga. Były dyrektor Caritas Niemcy. Organizator pomocy materialnej w stanie wojennym do Polski i pomocy osobom niepełnosprawnym w diecezjach" - napisał bp Libera w czwartek popołudniem. 

"Odszedł człowiek głębokiej wiary, kochający Boga i bliźniego. Jezu, przyjmij go do grona zbawionych" - dodał duchowny.

Pawliczek przez 28 lat pracował w niemieckim Caritasie. Później, w 1995 roku, założył Wspólnotę Pomocy dla Chorych i Niepełnosprawnych w Polsce (Hilfsgemeinschaft fuer Kranke und Behinderte in Polen), której od 2011 roku był prezesem. 

Reklama

Organizacja przekazywała Caritasowi Polska sprzęt do pielęgnacji chorych i niepełnosprawnych, w tym łóżka rehabilitacyjne i wózki inwalidzkie. Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama