Reklama

Reklama

Zagraniczne media o niezwykłej historii 91-letniej Polki

Sprawa pani Janiny Kołkiewicz zdumiała nie tylko Polskę, ale i świat. Zagraniczne media prześcigają się w informowaniu o niewiarygodnej historii 91-latki, która została uznana za zmarłą i obudziła się w chłodni.

O niezwykłym "powrocie do świata żywych" staruszki z Ostrowa Lubelskiego rozpisują się największe światowe media.

"Polska kobieta obudziła się kostnicy, po tym, jak lekarz stwierdzili zgon" - pisze BBC. Historia z pani Janiny jest jednym z najczęściej czytanych artykułów na stronie brytyjskiej telewizji. Zdjęciem szczęśliwej 91-latki opatrzony jest artykuł na stronie angielskiej gazety "Daily Mail".

Reklama

"Kobieta w wieku 91 lat ożyła w kostnicy" - relacjonuje Mirror. "Po tym zaskakującym wydarzeniu, wróciła do domu, by się ogrzać."

O niecodziennym zjawisku informuje również "The Huffington Post". Zagraniczne media dość szczegółowo opisują historię kobiety. Podkreślają również opinię lekarki, która deklarowała, że była pewna śmierci pani Janiny.

Janina Kołkiewicz obudziła się po 11 godzinach przebywania w chłodni.  Zarówno lekarz, jak i rodzina są zszokowani. "Kobieta nie miała tętna, akcji serca, oddechu, jej źrenice były szerokie i nie reagowały na światło" - relacjonowała dr Wiesława Czyż, która stwierdziła zgon.

Obecnie 91-latka jest w domu, czuje się dobrze. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje