Reklama

Reklama

Wypadek pod Olkuszem. W jednym z aut jechał wiceminister

Do zderzenia dwóch pojazdów doszło w miejscowości Wierzchowisko, w powiecie olkuskim. Jak ustaliła Interia jednym z aut podróżował sekretarz stanu, pełnomocnik rządu ds. infrastruktury sportowej Jacek Osuch. Wiceminister poinformował o swoim stanie zdrowia w oświadczeniu na Facebooku. "Serdecznie dziękuje ratownikom medycznym i lekarzom za udzielenie pomocy poszkodowanym" - napisał.

Samochód, którym podróżował wiceminister Jacek Osuch zderzył się czołowo z innym autem. Nie wiadomo czy sekretarz stanu prowadził pojazd. 

Z ustaleń Interii wynika, że renault podczas manewru skrętu zajechało drogę innemu pojazdowi. Kierowca odbił na przeciwległy pas i uderzył w jadącą z przeciwka skodę. 

Jacek Osuch został zabrany do szpitala. 

Jacek Osuch zabrał głos po wypadku

Kilka godzin po wypadku Jacek Osuch wydał oświadczenie, w którym potwierdził doniesienia Interii. 

"Dziś ok. godz. 15:00 uczestniczyłem w kolizji na drodze wojewódzkiej 783 pomiędzy Wolbromiem a Miechowem" - napisał. 

Reklama

Wiceminister opisał przebieg wypadku oraz przekazał, że nie odniósł poważnych obrażeń i po badaniach wyszedł ze szpitala. 

"Serdecznie dziękuje ratownikom medycznym i lekarzom za udzielenie pomocy poszkodowanym. Po badaniach kontrolnych w szpitalu w Miechowie opuściłem już placówkę" - napisał Osuch.

Jacek Osuch. Pełnomocnik rządu ds. infrastruktury sportowej

Jacek Osuch urodził się  28 sierpnia 1958 roku w Olkuszu. Po raz pierwszy mandat poselski uzyskał w 2007 roku. Startował z list Prawa i Sprawiedliwości. Następnie był wybierany do Sejmu w wyborach w 2011, 2015 i 2019 roku. 

Osuch rządową funkcję przyjął w 2019 roku, kiedy to został sekretarzem stanu w Ministerstwie Sportu. 

16 marca 2021 r. został powołany na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz pełnomocnika rządu ds. infrastruktury sportowej. W październiku tego samego roku został sekretarzem stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy