Reklama

Reklama

Wojsko zaangażowane do pomocy po śnieżycach w Wielkiej Brytanii

Brytyjskie media informują o pomocy brytyjskich sił zbrojnych dla nawiedzonej przez śnieżycę środkowej i zachodniej Anglii. Wojsko na prośbę policji zaangażowało się w dowożenie personelu do szpitali i ratowanie ludzi uwięzionych w ich samochodach.

Armia wysłała 20 żołnierzy i 10 pojazdów z napędem na cztery koła do hrabstwa Shropshire, natomiast wchodząca w skład marynarki wojennej piechota morska podjęła podobną misję w hrabstwie Devon i w Kornwalii.

Siły zbrojne na ratunek

"Siły zbrojne wspierają służby ratownicze w zapewnianiu, by podstawowy personel NHS (Państwowej Służby Zdrowia) mógł dotrzeć do pracy i wykonywać swą pracę w lokalnych społecznościach" - powiedział rzecznik brytyjskiego ministerstwa obrony. 

"Wyrażam podziękowanie personelowi NHS i pracownikom opieki, policji i siłom zbrojnym oraz tym wszystkim, którzy pracują na rzecz utrzymania funkcjonowania naszych podstawowych służb publicznych" - oświadczyła premier Theresa May.

Reklama

W nocy z czwartku na piątek setki automobilistów utknęły w swych samochodach na blokowanych przez zaspy i gołoledź drogach. Tego samego losu doświadczyli  pasażerowie pociągu z londyńskiego dworca Waterloo do Weymouth w hrabstwie Dorset, zatrzymanego na dłużej w okolicach miasta New Milton.

Kolejne ostrzeżenia pogodowe

Niemal wszyscy brytyjscy przewoźnicy kolejowi ostrzegli, że w piątek ponownie może dojść do odwoływania pociągów i zakłóceń w ich ruchu. Anulowano także setki lotów, a na znacznych obszarach Wielkiej Brytanii obowiązuje dla kierowców zalecenie, by wybierali się w podróż tylko w razie absolutnej konieczności. 

W Irlandii około 24 tys. domów, gospodarstw rolnych i firm jest pozbawionych prądu - poinformowała w piątek tamtejsza państwowa spółka energetyczna ESB. Ubiegłej nocy 83 tys. innych odbiorców, przede wszystkim w Dublinie i jego okolicach oraz w zachodniej części kraju, doświadczyło przerw w dostawach elektryczności.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje