Reklama

Włamał się do kościelnej skarbony. To nie pierwsza próba 31-latka

Mężczyzna użył śrubokrętu, aby włamać się do kościelnej skarbony. Jak się okazało, nie była to jego pierwsza próba. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 19 stycznia w jednym z kościołów w krakowskich Łagiewnikach. Policja została wezwana do zgłoszenia dotyczącego próby włamania do kościelnej skarbony - informuje Komenda Miejska Policji w Krakowie. 

Śrubokręt narzędziem włamania

- Policjanci wylegitymowali 31-letniego mieszkańca Bielska-Białej, który przyznał się do próby włamania. Mundurowi ustalili, że do podobnego zdarzenia w tym kościele doszło trzy miesiące wcześniej - czytamy na stronie internetowej KMP w Krakowie. 

Ustalono, że ukradziono wtedy 2 tys. złotych. Mężczyzna użył śrubokrętu, aby wydostać pieniądze ze skarbony. - W trakcie przeszukania mundurowi ujawnili przy mężczyźnie śrubokręt, który posłużył mu do próby włamania - potwierdza policja. 

Reklama

31-latkowi postawiono zarzut kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem. Grozi mu od roku do 10 lat pozbawienia wolności. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kraków | Łagiewniki | włamanie | Małopolskie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy