Reklama

Reklama

Wielka Brytania: Dzieci poparzyły się toksycznym barszczem

Problem niebezpiecznych barszczy nie dotyczy jedynie naszego kraju. W Wielkiej Brytanii czterech chłopców i siedmioletnia dziewczynka oparzyli się toksyczną rośliną w parkach. Te przypadki odnotowano w położonych niedaleko Manchesteru miastach Bolton i Salford. O sprawie informuje Manchester Evening News.

Chłopcy dotknęli niebezpiecznej rośliny podczas gry w piłkę. Dziewczynka otarła się o barszcz podczas spaceru z rodzicami. Dwóch poparzonych wymaga dłuższej hospitalizacji. Dostają silne leki na uśmierzenie bólu. Zobacz zdjęcia na stronie Manchester Evening News.

Lekarze alarmują, że oparzenia wywołane kontaktem z tą rośliną są szczególnie niebezpieczne dla dzieci.

Reklama

Dlaczego barszcz jest taki niebezpieczny? Czytaj TUTAJ.

Jak ostrzegają brytyjskie media, jeśli toksyny z barszczu dostaną się do oczu, mogą spowodować czasową a nawet trwałą ślepotę.

Ta niebezpieczna roślina występuje też w Polsce. Ponad tydzień temu polskie media obiegła wiadomość, że zmarła 67-latka, która poparzyła się barszczem Sosnowskiego podczas koszenia trawy.

Jak zapowiedział wiceminister środowiska Piotr Otawski, w polskim resorcie środowiska trwają prace nad nowymi przepisami, które mają zapewnić lepszą koordynację działań związanych ze zwalczaniem barszczu Sosnowskiego.

W Polsce obowiązek usuwania tych silnie trujących roślin spoczywa na gminach. Straż Pożarna nie podejmuje interwencji w sprawach związanych barszczem. Czytaj więcej na ten temat TUTAJ.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje