Reklama

Reklama

Wielka Brytania: Chciał przedostać się do kraju w futerale gitary

Dwóch imigrantów próbowało przedostać się do Wielkiej Brytanii, chowając się pośród instrumentów w furgonetce, którą podróżowali muzycy z grupy Willie and The Bandits. Jednego z mężczyzn znaleziono w futerale gitary.

Nieproszeni goście zostali odkryci, gdy muzycy zatrzymali się po brytyjskiej stronie kanału La Manche, by zatankować samochód. Członkowie zespołu zauważyli, że ich pojazd delikatnie się chwieje. Po otworzeniu bagażnika znaleźli w nim imigrantów.   

- Było nam przykro, gdy ich zobaczyliśmy. Oni są zdesperowani i po prostu chcą lepszego życia - napisali członkowie zespołu na Facebooku.   

Opinia publiczna w Wielkiej Brytanii jest podzielona w sprawie napływu uchodźców. Część Brytyjczyków uważa, że nielegalni emigranci powinni być natychmiast deportowani do Francji. Pojawiają się też głosy, doszukujące się genezy tego problemu w konfliktach na Bliskim Wschodzie.  

Reklama

Od wielu miesięcy uchodźcy, głównie z Afryki, podejmują desperackie próby przedostania się na Wyspy Brytyjskie. Kilka dni temu zarzuty w sądzie usłyszał 40-letni Sudańczyk, który w zupełnej ciemności przeszedł prawie całą długość 50-kilometrowego kanału La Manche. Wcześniej pokonał cztery wysokie płoty, i umknął uwadze setek kamer strzegących francuskiego wjazdu do tunelu. Został zatrzymany kilkaset metrów od jego wylotu po brytyjskiej stronie. 

(az)

Bogdan Frymorgen

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy