Reklama

Reklama

Warmińsko-Mazurskie: Rozpoczęło się śledztwo ws. śmierci małżeństwa lekarzy

Prokuratura Rejonowa w Iławie wszczęła w poniedziałek (30 listopada) śledztwo w sprawie śmierci dwojga osób, których ciała odnaleziono w sobotę (28 listopada) w jeziorze Zwiniarz. Tragicznie zmarli to małżeństwo z Iławy, znani miejscowi lekarze. Wiele wskazuje, że wypłynęli na ryby i utonęli.

Jak poinformował prokurator rejonowy w Iławie Jan Wierzbicki, śledztwo wszczęto z art. 155 k.k., czyli nieumyślnego spowodowania śmierci. Zaznaczył, że jest to typowa, robocza kwalifikacja prawna przy tego typu sprawach.

Reklama

- Nie mamy żadnych świadków tego zdarzenia. Zakładamy, że był to nieszczęśliwy wypadek i doszło do utonięcia, ale dopiero zaplanowana na wtorek (1 grudnia) sekcja zwłok i być może dalsze czynności wskażą, czy rzeczywiście tak było - dodał.

Akcja poszukiwawcza

O zaginięciu małżonków z Iławy powiadomił policję w sobotę przed godz. 20 ich znajomy. Był zaniepokojony, że po pójściu nad wodę długo nie wracają do swojego domu nad jeziorem i nie ma z nimi kontaktu. Wszczęto akcję poszukiwawczą.

W garażu brakowało łódki wiosłowej. Z relacji rodziny wynikało, że małżonkowie wcześniej mówili, iż planują wypłynąć na jezioro, by powędkować.

Mieszkańcy miasta poruszeni tragedią

Wieczorem na jeziorze uczestniczący w akcji ratunkowej strażacy odnaleźli wywróconą łódkę, a w wodzie ciała mężczyzny i kobiety. Jedno tuż przy brzegu, drugie nieco dalej.

Zmarli to znani i cenieni w Iławie lekarze. Obydwoje byli w wieku 67 lat. Mieszkańcy miasta są poruszeni ich śmiercią.

Przyczyny i okoliczności tej tragedii ma wyjaśnić prokuratorskie śledztwo.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje