Reklama

Reklama

Wałęsa nadal bohaterem i legendą Solidarności? Są wyniki sondażu dla "SE"

Kto jest dla Polaków prawdziwym bohaterem i legendą Solidarności? Zdaniem 48 procent ankietowanych Lech Wałęsa - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster dla "Super Expressu". ​Jeśli jednak okaże się, że były prezydent donosił na kolegów, badani uważają, że powinien się wycofać z życia publicznego.

Na pytanie: "Kto jest twoim zdaniem symbolem Solidarności" większość, bo aż 48 procent badanych wskazało na Lecha Wałęsę, 15 procent na Annę Walentynowicz, 11 procent na Jacka Kuronia, 5 procent na byłego prezydenta na Lecha Kaczyńskiego, 4 procent na Bronisława Geremka, a 3 procent na Andrzeja Gwiazdę.

Na przedostatnim miejscu uplasowali się Henryka Krzywonos oraz Adam Michnik z 2-procentowym wynikiem. Stawkę zamykają Jarosław Kaczyński oraz Bogdan Borusewicz. Obaj uzyskali 1 procent poparcia w sondażu.

Komentując wynik sondażu "Super Express" zwraca uwagę, że Lech Wałęsa ma trwałe miejsce na pomniku, ale pod pewnym warunkiem. Jeśli okaże się, że legenda Solidarności współpracowała z Służbą Bezpieczeństwa, to wówczas Wałęsa powinien się usunąć z życia publicznego. Takiego zdania jest 44 procent ankietowanych.  Przeciwny pogląd m 35 procent badanych.

Reklama

Sondaż przeprowadził Instytut Badań Pollster w dniach 22-23 lutego 2016 roku na próbie 1010 dorosłych Polaków.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne