Reklama

Reklama

W obecnych wydarzeniach nie ma nic nadzwyczajnego

W obecnych wydarzeniach, związanych z dymisją wicepremiera Andrzeja Leppera, nie ma nic nadzwyczajnego; opisują one premiera Jarosława Kaczyńskiego i jego politykę - powiedział w poniedziałek dr Radosław Markowski z Polskiej Akademii Nauk i Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

- "Gdy się dobiera do współpracy takich ludzi, to potem jest infantylne zdziwienie: co takiego się stało, że Jarosław Kaczyński przejrzał na oczy i zobaczył, że Lepper jest nie w porządku. Polityka polska jest bałaganem, zaś premier - moim zdaniem - nie ma strategicznych zdolności. A winni jesteśmy za to my - chodzący w 40 proc. do wyborów - że partie tego typu mogą rządzić czterdziestomilionowym krajem w środku Europy - dodał Markowski.

Reklama

Jego zdaniem, polityka polskiego rządu nie jest polityką zawierającą wizję czy mądrość. Podkreślił, że obecne wydarzenia są konsekwencją zawarcia przez PiS koalicji z ugrupowaniami takimi jak LPR i Samoobrona.

Nasz raport: Odwołanie Leppera - kryzys w koalicji

- Nie ma tu niczego ekstraordynaryjnego. My sobie damy radę, ten rząd będzie teraz, albo bardziej nam przeszkadzał, żebyśmy żyli wygodniej i lepiej, albo mniej. Wygląda na to, że wchodzimy w nową fazę, w której ten rząd będzie nam bardziej przeszkadzał, żeby wzrost gospodarczy był taki jaki jest - powiedział Markowski.

Dowiedz się więcej na temat: wydarzenie | markowski | Nie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy