Reklama

Reklama

W. Brytania: Rozpoczął się proces zabójców żołnierza

Przed Centralnym Sądem Karnym w Londynie rozpoczął się w poniedziałek proces dwóch mężczyzn, oskarżonych o zamordowanie 22 maja br. brytyjskiego żołnierza, najprawdopodobniej z pobudek islamistycznych.

28-letni Michael Adebolajo i 22-letni Michael Adebowale nie przyznali się do zabójstwa żołnierza, ani do innych postawionych im zarzutów, takich jak usiłowanie zabójstwa dwóch policjantów i nielegalne posiadanie broni palnej. Proces ma zostać wznowiony w czwartek.

Reklama

Zgodnie z aktem oskarżenia Adebolajo i Adebowale potrącili 25-letniego Lee Rigby'ego samochodem, a następnie zabili go tasakiem i nożem. Według świadków zabójcy wznieśli przy tym okrzyk "Allahu akbar" (Bóg jest wielki). Po zabójstwie żołnierza nie usiłowali zbiec i twierdzili, że jej motywem był sprzeciw wobec brytyjskiej interwencji zbrojnej w krajach muzułmańskich. Na miejscu zbrodni zostali postrzeleni przez policję i przez pewien czas przebywali pod strażą w szpitalu.

Obaj mężczyźni urodzili się w Wielkiej Brytanii, w chrześcijańskich rodzinach pochodzących z Nigerii, jednak przeszli na islam.

Dowiedz się więcej na temat: zabójstwo | żołnierze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje