Reklama

Reklama

W. Brytania: Dożywocie za zabójstwo Polki

18-latek, którego w maju uznano winnym zabójstwa Magdaleny Pniewskiej, został skazany na dożywocie. O wcześniejsze zwolnienie będzie się mógł ubiegać dopiero po 20 latach odbytej kary - informuje Goniec.com.

Armel Gnango, który 2 października 2007 roku śmiertelnie postrzelił 26-letnia Polkę, odpowiedział także za usiłowanie zabójstwa nieznanego mężczyzny i posiadanie broni. Za oba przestępstwa został skazany przez Sąd Karny w Londynie na łączną karę 17 lat pozbawienia wolności.

Reklama

26-letnia Magdalena Pniewska stała się przypadkową ofiarą strzelaniny, gdy wracała z pracy do domu. Kula dosięgła ją krótko po tym, jak opuściła budynek domu opieki w New Cross. Świadkiem zdarzenia, które miało miejsce ok. godz. 18, była siostra Polki. W momencie postrzału rozmawiała z nią przez telefon.

W trakcie procesu Elżbieta Luby opowiedziała o rozmowie z siostrą i o tym, jak niespodziewanie została ona przerwana przez odgłosy strzałów:

"Między trzecim a czwartym była mała przerwa. Zapytałam Magdę, co się dzieje, kto tam strzela? Ona odpowiedziała tylko: Ela, zaczekaj chwilę" - zeznawała. Kiedy prokurator Brian Altman zapytał, co wydarzyło się dalej, kobieta wzięła głęboki oddech i powiedziała: "Usłyszałam jej ostanie tchnienie. Słyszałam też, jak upadła."

Magdę Pniewską przewieziono natychmiast do szpitala. Po godzinie lekarze stwierdzili zgon.

- Żadna matka nie powinna patrzeć na taką śmierć córki - komentowała tuż po tragedii 52-letnia Barbara, matka Magdy. Polka razem z narzeczonym planowała po ślubie wyprowadzić się z Londynu, gdyż nie czuli się w mieście bezpiecznie.

- Oznajmiła mi, że Londyn nie jest miejscem, w którym można zakładać rodzinę. Ostatnie słowa, jakie do niej powiedziałam, to "uważaj, bądź ostrożna". Straciliśmy ukochaną córkę. Promień słońca, jakim była Magda dla naszej rodziny, zgasł - wyznała matka ofiary.

Iwona Kadłuczka - Goniec.com

Dowiedz się więcej na temat: kara | zabójstwo | matka | Polka | polki | dożywocie | Wielka Brytania

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje