Reklama

Reklama

Uwaga na oszustów telefonicznych. Policja ostrzega

Belgijska policja ostrzega - uwaga na telefonicznych oszustów. Podszywają się oni pod pracowników firmy Microsoft i chcą przejąć kontrolę nad komputerami.

Schemat działania oszustów jest zawsze taki sam. Informują osoby, do których dzwonią, o problemach z komputerami. Zwykle mówią, że wykryli wirusy, albo złośliwe oprogramowanie, które trzeba usunąć. Proszą więc o umożliwienie im zdalnego dostępu do komputera. Po kilku kliknięciach myszą przejmują nad nim kontrolę, przechwytują hasła i dane bankowe. Zdarza się też, że proszą o przelew pieniędzy na konto za zakup antywirusowego programu. W ten sposób ofiarą oszustów padło już wiele osób.
Belgijska policja apeluje o czujność. Pracownicy żadnej z firm komputerowych nie mają prawa żądać dostępu do prywatnych komputerów.

Reklama

W ostatnich latach wiele osób w Belgii padło też ofiarą oszustów bankowych. Informowali oni o problemach z kontami, prosili o zalogowanie się i podanie haseł potrzebnych do przelewów internetowych, po czym okradali konta. Belgijska policja uruchomiła specjalną linię telefoniczną do zgłaszania tego typu oszustw.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje