Reklama

Reklama

Utrudnienia na drodze do Morskiego Oka

Turyści, którzy wybierają się w majowy weekend do Morskiego Oka, muszą się liczyć ze sporymi utrudnieniami. Na drodze dojazdowej do jeziora trwa budowa ronda. Dojazd od strony Zakopanego jest zamknięty, turyści muszą jeździć objazdem przez Bukowinę Tatrzańską.

W związku z inwestycją samochody jadące do Morskiego Oka z Zakopanego kierowane są na Poronin i dalej na Bukowinę Tatrzańską i Łysą Polanę. Możliwy jest też wyjazd z Zakopanego przez Cyrhlę i dalej przez Murzasichle do Bukowiny Tatrzańskiej.

Reklama

Rondo powstaje na Wierchu Porońca na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 960, wiodącą z Bukowiny Tatrzańskiej do przejścia granicznego ze Słowacją na Łysej Polanie z drogą powiatową nr 1649K, prowadzącej z Zakopanego w kierunku Morskiego Oka. Rondo ma upłynnić ruch samochodowy w tym newralgicznym miejscu.

W ramach inwestycji, mającej usprawnić ruch na drodze w kierunku Morskiego Oka, wzdłuż tej jezdni zostaną umieszczone tablice, na których będą wyświetlane informacje o warunkach drogowych, natężeniu ruchu i o miejscach na parkingu na Palenicy Białczańskiej i Łysej Polanie. Na tych parkingach turyści zostawiają auta, którzy wybierają się nad słynne tatrzańskie jezioro.

Koszt inwestycji to ponad 4 mln zł, ma ona zakończyć się po koniec listopada 2014 r.

Morskie Oko to najliczniej odwiedzane miejsce w Tatrach. Z szacunków Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN) wynika, że rocznie ten zakątek gór odwiedza milion turystów. Apogeum ruchu turystycznego w tym miejscu przypada w okresie majowego weekendu i w połowie sierpnia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy