Reklama

Reklama

USA: Wiadomo, kto wygrał 429 milionów dolarów

​429 milionów dolarów - tyle w zeszłym tygodniu wynosiła wygrana w amerykańskiej loterii Powerball. Pod względem wysokości była jednak dopiero szóstą w historii gier liczbowych w Stanach Zjednoczonych. Jedyny poprawnie wytypowany kupon sprzedano w stanie New Jersey. Właśnie okazało się, że wspólnie zainwestowała w niego matka i jej siedmioro dzieci.

Można przypuszczać, że rodzina państwa Smith należy obecnie do jednej z najbardziej szczęśliwych w Stanach Zjednoczonych. Za wygraną w loterii po odtrąceniu podatków dostanie 284 miliony, na osobę więc przypadnie średnio po 35 milionów dolarów.

- Szczęśliwy kupon w naszym imieniu kupiła mama. Wszyscy wspólnie w niego zainwestowaliśmy. To był dla nas ogromy szok, gdy wyszło na jaw, że to my jesteśmy zwycięzcami, a zaskoczenie było tym większe, gdy okazało się, że poprawnie trafiliśmy jako jedyni, to był podarunek od Boga - mówił Arthur Smith. Podkreślał, że mama tym razem nie zdecydowała się zagrać metodą ''chybił trafił'', a sama intuicyjnie skreśliła swoje typy.

W amerykańskich grach liczbowych praktycznie nie zdarza się, żeby tak wysoka ''główna wygrana'' trafiała do tak licznej rodziny. Zatrudniła ona już specjalnych prawników oraz doradców, aby część pieniędzy zainwestować w taki sposób, by zyski były przekazywane na cele charytatywne.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy