Reklama

Reklama

USA: Poszła do szkoły zamiast córki, nikt nie zauważył. 30-latka trafiła do aresztu

Casey Garcia założyła bluzę z kapturem, maseczkę i okulary, po czym poszła do szkoły w teksańskim San Elizario, zamiast swojej 13-letniej córki. Przez cały dzień nikt nie zauważył, że uczennica to tak naprawdę 30-letnia kobieta. Choć Garcia zapewnia, że robiła wszystko ze szlachetnych pobudek, to za nietypową akcję odpowie przed sądem.

"Jestem tu cały dzień, staję twarzą w twarz z nauczycielami. Czy wyglądam jak uczennica siódmej klasy?" - pytała Casey Garcia w wideo opublikowanym w ostatni czwartek na YouTubie. W sześciominutowym materiale kobieta wychodzi z łazienki w szkole, spaceruje korytarzami, pozdrawia nawet dyrektora placówki.

Kobieta w kolejnym nagraniu przyznała, że spędziła w szkole cały dzień, a jedyne problemy jakie ją spotkały, to upomnienia od nauczycieli, którzy kilkukrotnie kazali schować jej telefon.

"Nie robiłam tego dla wyświetleń"

- Nie robiłam tego dla wyświetleń czy sławy - tłumaczyła Garcia, która zapewniła, że chciała pokazać "jak łatwo jest przypadkowym osobom wejść do szkoły".

Reklama

- Mówię wam, potrzebujemy lepszej ochrony dla naszych dzieci. To chciałam udowodnić - zapewniła.

Zarzuty i areszt

Dzień później sprawą zainteresowała się teksańska policja. CBS 12 News informuje, że kobieta została zatrzymana w swoim domu, a następnie przewieziona do aresztu. Usłyszała zarzuty popełnienia przestępstwa przez wtargnięcie na teren szkoły i manipulowanie dokumentacją rządową. Jeszcze tego samego dnia opuściła areszt po wpłacie 7 tys. 908 dolarów kaucji.

Nagranie ze szkoły obejrzano ponad 200 tys. razy, spotkało się z pozytywnym odzewem internautów. "Zamiast zająć się bezpieczeństwem w szkole w pierwszej kolejności stawiają zarzuty osobie, która wykryła luki" - brzmi jeden z najbardziej popularnych komentarzy.

Casey Garcia do tej pory nie odpowiedziała na żadne z pytań zadanych przez dziennikarzy.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy