Reklama

Ukraina. Macron: Rozwiązanie konfliktu wokół Ukrainy może zająć kolejnych kilka miesięcy

Rozwiązanie konfliktu wokół Ukrainy może zająć kolejnych kilka miesięcy - powiedział podczas wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Ukrainy Wołodomyrem Zełenskim prezydent Francji Emmanuel Macron. Jak dodał, otrzymał od Władimira Putina zapewnienia o "powstrzymaniu się od eskalowania konfliktu z Ukrainą".

Prezydent Francji, który przebywa we wtorek z wizytą w Kijowie, przekazał podczas wspólnej konferencji, że "rozwiązanie konfliktu wokół Ukrainy może zająć kolejnych kilka miesięcy". Francuski przywódca podkreślił, że otrzymał od prezydenta Rosji Władimira Putina zapewnienia o powstrzymaniu się od eskalowania konfliktu z Ukrainą.

- Nie wierzę słownym zapewnieniom, jak dla każdego polityka, liczą się dla mnie czyny - skomentował tę deklarację prezydent Ukrainy Wołodomyr Zełenski.

Gotowość wprowadzenia porozumień mińskich

 Ukraiński przywódca powiedział również, że oczekuje spotkania liderów państw skupionych w formacie normandzkim - grupy składającej się z Ukrainy, Rosji, Francji i Niemiec.
Podczas konferencji Macron potwierdził gotowość prezydenta Ukrainy do wprowadzenia w życie porozumień mińskich dotyczących konfliktu w Donbasie. - Porozumienia mińskie są najlepszym sposobem na ochronę integralności terytorialnej Ukrainy - podkreślił francuski prezydent.

Reklama


PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy