Reklama

Tureckie media: Aresztowano zamachowca ze Stambułu

Turecka policja aresztowała zamachowca, który w noc sylwestrową zaatakował klub nocny w Stambule, zabijając 39 osób - poinformowały w nocy z poniedziałku na wtorek tureckie media, w tym państwowa agencja prasowa Anatolia.

"Terrorysta" - jak podała agencja Anatolia, powołując się na źródła w siłach bezpieczeństwa - został zatrzymany w Stambule, w dzielnicy Esenyurt, położonej w europejskiej części miasta. Według mediów razem z nim aresztowano także czterech innych podejrzanych.

Turecka policja już wcześniej informowała, że zna tożsamość zamachowca, jednak do tej pory jej nie ujawniła. Media podały, że jest on narodowości uzbeckiej i nazywa się Abdulkadir Maszaripow.

W noc sylwestrową uzbrojony mężczyzna wtargnął do popularnego klubu nocnego Reina w europejskiej części Stambułu. Zastrzelił tam 39 osób, w tym 27 obcokrajowców, a niemal 70 ranił.

Reklama

Do ataku przyznała się organizacja terrorystyczna Państwo Islamskie, która skrytykowała Turcję za interwencję w Syrii i udział w dowodzonej przez USA koalicji, która zwalcza tę grupę dżihadystyczną w Syrii i Iraku.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy