Reklama

Reklama

Tragedia na Morzu Śródziemnym. "Na pokładzie kutra było 950 osób"

Na pokładzie kutra z nielegalnymi imigrantami, który zatonął w nocy z soboty na niedzielę na Morzu Śródziemnym, było 950 osób - wynika z relacji jednego z uratowanych rozbitków, którego wypowiedź przekazała włoska agencja Ansa.

Reklama

- Na pokładzie było 950 osób, w tym od 40 do 50 dzieci, a także około 200 kobiet - poinformował pochodzący z Bangladeszu rozbitek.

Reklama

Z jego słów wynika także, że wielu ludzi zamkniętych było w ładowniach statku. - Przemytnicy pozamykali wszystkie drzwi, by nikt nie mógł wyjść - powiedział mężczyzna, który obecnie znajduje się w szpitalu.

Kuter pełen nielegalnych imigrantów zatonął na Morzu Śródziemnym. Płynął z wybrzeża Libii do Włoch.

Trwa wielka akcja ratunkowa i poszukiwanie rozbitków. Dotychczas znaleziono 24 ciała, uratowano 28 ludzi. Nie ma oficjalnych informacji o liczbie zaginionych.

Z relacji uratowanych rozbitków wynika, że na pokładzie kutra znajdowali się uchodźcy z Algierii, Bangladeszu, Mali, Zambii, Senegalu i Ghany.

Szacuje się, że od początku tego roku podczas przeprawy w Cieśninie Sycylijskiej zginęło nawet 1600 uciekinierów. W tym czasie na włoskie wybrzeża dotarło ponad 26 tysięcy imigrantów. 


Zobacz też: Katastrofa na Morzu Śródziemnym: Tusk próbuje załagodzić sytuację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy