Reklama

Reklama

​Tajlandia: Zablokowano wydanie gazety, bo zawierała krytyczny komentarz

Drukarnia w Tajlandii nie opublikowała wtorkowego numeru tamtejszej edycji "International New York Timesa" (INYT). W wydaniu znalazł się artykuł o przyszłości tajlandzkiej monarchii.

Artykuł traktujący o podupadającym na zdrowiu królu Tajlandii 87-letnim Bhumibolu Adulyadeju i kwestii sukcesji na tronie ukazał się na pierwszej stronie azjatyckich edycji gazety. Drukarnia w Tajlandii uznała jednak, że publikacja ta jest "zbyt drażliwa". 

Prawo poważnie ogranicza w tym kraju możliwość publicznej dyskusji na temat monarchii. Za krytykę rodziny królewskiej, którą sąd uzna za obrazę majestatu, grozi do 15 lat więzienia. 

"International New York Times" poinformował mailem abonentów w Tajlandii o decyzji tamtejszej drukarni. Podkreślono, że redakcja nie aprobuje tej decyzji i odesłano abonentów do wydania internetowego, w którym oczywiście ów artykuł jest dostępny.   

Reklama

"International New York Times" (do października 2013 "International Herald Tribune") jest anglojęzycznym dziennikiem redagowanym przez własny zespół we współpracy z zespołem "New York Timesa" i sprzedawany w ponad 160 krajach i terytoriach.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy