Reklama

Reklama

Tajemnicze odkrycia w Górach Sowich

Podziemne miasto w Górach Sowich może mieć nawet 200 hektarów powierzchni. Takie są wyniki wstępnych badań prowadzonych przez sztab kryzysowy powołany przez starostę wałbrzyskiego.

Od blisko tygodnia specjalna ekipa sprawdza miejsca związane z największym projektem budowlanym hitlerowskich Niemiec, czyli Riese. Wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski mówi, że łącznie wpłynęły cztery zgłoszenia. Wszystkie one dotyczą kompleksów korytarzy, hal podziemnych i tuneli kolejowych zlokalizowanych na terenie gmin Walim i Głuszyca. Dotyczy to gównie gór Włodarz i Moszna, ale rozciąga się to na okoliczne górki - tłumaczył wicestarosta Kwiatkowski. 

Na razie badania prowadzone są georadarem. Następnym etapem będą wiercenia, które zostaną przeprowadzone w czterech najbardziej obiecujących miejscach.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy