Reklama

Reklama

Syria: Amnestia dla rebeliantów oddających broń

Prezydent Syrii Baszar el-Asad ogłosił amnestię dla wszystkich rebeliantów, którzy złożą broń i oddadzą się w ręce władz w ciągu trzech miesięcy - powiadomiła oficjalna syryjska agencja prasowa SANA.

"Żadna osoba nosząca broń i poszukiwana przez wymiar sprawiedliwości nie zostanie pociągnięta do odpowiedzialności karnej, jeśli złoży broń w ciągu trzech miesięcy od publikacji tego dekretu" - głosi oświadczenie przekazane przez media. Amnestia dotyczy także osób, które uwolnią przetrzymywanych przez siebie zakładników.

Asad złożył tę deklarację, gdy siły prorządowe zacieśniły kontrolę wokół miasta Aleppo, na północy Syrii, gdzie - jak się szacuje - uwięzionych jest co najmniej 250 tys. cywilów.

Wspierająca reżim Asada Rosja poinformowała w czwartek, że siły rosyjskie i syryjskie ustanowią trzy korytarze umożliwiające cywilom i rebeliantom, którzy złożą broń, opuszczenie miasta.

Reklama

Od 17 lipca rebelianckie dzielnice Aleppo, drugiego miasta Syrii, są całkowicie otoczone przez siły reżimu; od 7 lipca nie dotarła tam żadna zagraniczna pomoc.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy