Reklama

Reklama

Steinmeier: Rosji nie uda się złamać jedności UE

Frank-Walter Steinmeier, niemiecki minister spraw zagranicznych, stwierdził, że Rosji nie uda się podzielić Unii Europejskiej w kwestii sankcji nałożonych na ten kraj za jego rolę w konflikcie zbrojnym na Ukrainie.

Wskazał, że chodzi o taką strategię Rosji, jak oferowanie poszczególnym krajom UE zniesienia embarga handlowego. Zaakcentował, że były już takie próby i nie zakończyły się powodzeniem. Podkreślił, że państwa członkowskie UE debatowały nad tą kwestią, która okazała się kontrowersyjna, ale górę wzięła jedność.

Reklama

- Podjęliśmy decyzję, więc sądzę, że nie powiedzie się próba podziału Europy - powiedział niemiecki minister w trakcie swojej wizyty w Wilnie, na Litwie.

Steinmeier poinformował, że z litewskim ministrem spraw zagranicznych Linasem Linkevicziusem omawiał m.in. problem "kampanii dezinformacji" związanych z kryzysem ukraińskim. Uznał, że jednym z rozwiązań może być pomoc w szkoleniu litewskich dziennikarzy w Niemczech. Dodał, że nie byłoby demokratycznym rozwiązaniem "odpowiadanie propagandą na propagandę".

Szef niemieckiej dyplomacji odbywa dwudniową podróż po czterech krajach położonych nad Bałtykiem. W czwartek rano był w Finlandii, po południu tego dnia przybył na Litwę, a kolejne etapy to Estonia i Łotwa.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje