Reklama

Reklama

Spotkanie Orban-Putin. Budapeszt dąży do "jak najprzyjaźniejszych" relacji

Węgierski premier Viktor Orban powiedział w środę przed spotkaniem z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w Nowo-Ogariowie, że Węgry są zainteresowane normalizacją stosunków między Rosją a Unią Europejską.

"Wszyscy jesteśmy zainteresowani tym, żeby stosunki między Rosją i Europą unormowały się, jest to zgodne z węgierskimi interesami" - oświadczył Orban, cytowany przez rosyjską agencję TASS.

Według słów Orbana Budapeszt "będzie nadal dążył do tego, by relacje między narodem rosyjskim i węgierskim były jak najprzyjaźniejsze".

Orban przebywa w Rosji z roboczą wizytą; tematem jego rozmów jest rozwój współpracy ekonomicznej i energetycznej między Węgrami i Rosją.

Putin: Węgry solidnym partnerem

Prezydent Władimir Putin wyraził w środę zadowolenie ze stanu stosunków między Rosją a Węgrami, choć - jak zaznaczył - spadła wymiana handlowa pomiędzy tymi krajami.

Reklama

"Jesteśmy zadowoleni - mimo wiadomych problemów i spadku w naszej wymianie handlowej - z charakteru i jakości naszych stosunków" - powiedział Putin, rozpoczynając spotkanie z Orbanem w Nowo-Ogariowie.

Nazwał także Węgry "dawnym i solidnym partnerem".

"Bardzo liczymy na to, że te plany, o których rozmawialiśmy przed rokiem, w trakcie mojej wizyty na Węgrzech, będą rozwijane i realizowane" - dodał Putin. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy