Reklama

Reklama

Spotkanie klubu PO w Jachrance: Pomysły na kampanię i "bojowa" Kopacz

Nowe otwarcie na młodych wyborców i na wieś - to niektóre pomysły PO na kampanię parlamentarną, które były dyskutowane na wyjazdowym klubie PO we wtorek. Jak mówili politycy Platformy, "ścinania głów nie było", a premier Ewa Kopacz miała "bojowe" wystąpienie.

Szef klubu PO Rafał Grupiński powiedział dziennikarzom, że dyskusja była szczera i otwarta, przede wszystkim o przyszłości Platformy. - Premier przedstawiła pewne plany na przyszłość, ale będziemy o nich mówili szczegółowo dopiero podczas najbliższej konwencji (programowej, 20 czerwca) - poinformował. Zapowiedział też, że premier Kopacz niedługo ogłosi nazwisko szefa kampanii w wyborach parlamentarnych.

Reklama

Grupiński przekonywał, że Platforma jest dobrze przygotowana do tego, aby pod przywództwem Kopacz "walczyć o głosy każdego Polaka i każdej Polki". Jak mówił, politycy PO rozmawiali m.in. o tym, co trzeba zmienić w stylu działania Platformy, aby wyborcy mogli ponownie zaufać partii w przyszłości.

Wedle słów Grupińskiego, politycy PO analizowali m.in. pomysły nowego otwarcia na ludzi młodych oraz dla wsi. - Rozmawialiśmy o ofercie dla wsi polskiej, o jej rozwoju, musimy mocniej docierać do mieszkańców wsi, bo ostatnio w tej kwestii przegrywaliśmy starcie - przekonywał szef klubu PO.

"Nie były omawiane żadne kwestie personalne"

Kolejny temat rozmów - jak relacjonował Grupiński - to kwestia wrześniowego referendum. - Powinniśmy się bardzo dobrze przygotować do tego referendum, bo ono odwołuje się do naszego programu, a z drugiej strony będzie zderzeniem idei na Polskę i jej przyszłość na kilka tygodni przed decydującą decyzją wyborców - zaznaczył szef klubu PO.

Szef klubu PO zapewnił, że nie było "ścinania głów" na posiedzeniu klubu. Podkreślił też, że nie były omawiane żadne kwestie personalne.

Również poseł PO Marcin Święcicki mówił, że premier Kopacz miała "bojowe i mobilizacyjne wystąpienie". "Nikt nie ścinał żadnych głów, nie było polowania na czarownice, była pełna mobilizacja do wspólnej pracy nad lepszą Polską" - powiedział Święcicki dziennikarzom.

Podkreślił, że Platforma musi mocniej otworzyć się na młode pokolenie. - Chcemy przedstawić Platformę, jako partię odnowioną, ale jednocześnie trzymającą się zdrowego rozsądku, centrową, racjonalną, ale także lepiej rozmawiającą z ludźmi, bo była jakaś arogancja w niektórych (naszych) wypowiedziach - zaznaczył Święcicki.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje