Reklama

​Spór o Marsz Niepodległości. Ambasada Polski w USA interweniuje

"Po Marszu Niepodległości, który odbył się 11 listopada w Warszawie, wiele amerykańskich mediów przekazało informacje, które były tendencyjne, a w niektórych przypadkach nawet fałszywe" - napisała na swojej stronie ambasada Polski w Waszyngtonie. Oburzenie polskiej ambasady wywołały w szczególności dwa artykuły.

Jak czytamy, w związku z publikacjami ambasada RP w Waszyngtonie złożyła petycję w dwóch punktach, które "w wyjątkowy sposób zniekształciły obraz wydarzeń w Warszawie, a tym samym przedstawiły obraz Polski, który jest nieprawdziwy i szkodliwy dla blisko 40 milionów obywateli i milionów Polaków żyjących w USA i innych krajach na całym świecie".

Chodzi o artykuły "The Wall Street Journal" i CNN.

Jak wskazuje ambasada: "obecność niepożądanej niewielkiej grupy lub jednostek jest godna potępienia, ale nie reprezentuje całego zgromadzenia".

Reklama

Ambasada stanowczo odcięła się również od słów, jakie padły w CNN. "Polski rząd podsycił atmosferę nietolerancji i ksenofobii" - podało CNN. Ambasada domaga się "zaktualizowania" treści zawartych w publikacji CNN, wskazując, że polskie władze skrytykowały incydenty podczas marszu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy