Reklama

Reklama

Sondaż. "Upiorna myśl" Tuska podzieliła respondentów

"Upiorna myśl" - tak Donald Tusk mówił - sądząc, że nie jest nagrywany - o swoim ewentualnym powrocie do Sejmu. Zadane w sondażu pytanie o słowa przewodniczącego PO podzieliło respondentów na niemal równe grupy.

Chodzi o wypowiedź przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, gdy tuż przed rozpoczęciem wywiadu w TVN24 na żywo nie wiedział, że jego słowa są nagrywane. Widzowie, którzy zdecydowali się obejrzeć wywiad w aplikacji TVN24 GO, mogli usłyszeć fragment zakulisowej rozmowy polityka z dziennikarką. - Demotywuje mnie świadomość, że będę musiał kandydować - powiedział Tusk. - To jest tak upiorna myśl, że ja będę tam z powrotem siedział... na tej Wiejskiej (ulica, przy której znajduje się Sejm RP - przyp. red.)- dodał.

Wyniki sondażu 

O te słowa Tuska - myśl o powrocie do Sejmu jest dla niego upiorna - zapytano uczestników sondażu SW Research dla rp.pl.

Reklama

34,4 proc. respondentów ocenia słowa Tuska negatywnie, 30,2 proc. pozytywnie, natomiast 35,4 proc. respondentów nie ma zdania w tej kwestii.

Słowa Tuska pozytywnie ocenia 40,7 proc. respondentów zarabiających powyżej 5 tys. zł netto i 38,2 proc. ankietowanych z wykształceniem wyższym. Negatywnie w tych grupach słowa Tuska ocenia - odpowiednio - 36,4 i 27,7 proc. Z kolei wśród osób z wykształceniem zawodowym negatywnie słowa Tuska oceniło 44,9 proc. respondentów, a pozytywnie - 22,8 proc.

Lider PO: Myślę, że dość delikatnie się wyraziłem na temat Sejmu

Tusk, pytany później o swoją zakulisową wypowiedź w TVN24, odpowiedział, że "nie trzeba było żadnych przecieków", bo gdyby na antenie padło pytanie, czy Sejm dzisiaj jest przykładem ciężkiej roboty i odpowiedzialności, to odpowiedziałby "mniej więcej to samo". - Myślę, że dość delikatnie się wyraziłem na temat Sejmu pod władzą PiS-u, bo to co stało się z polskim parlamentaryzmem, to jest coś upiornego - zaznaczył lider PO.

"Sejm, jaki jest, taki jest, co ludzie myślą o posłach i władzy PiS mniej więcej wiemy, ale ja nie tylko do Sejmu, ja do piekła bym poszedł, po to, żeby uratować Polskę przed tym bałaganem, jaki nam zgotowano" - zadeklarował Tusk.

Badanie zostało przeprowadzone przez agencję badawczą SW Research wśród użytkowników panelu on-line SW Panel w dniach 23-24 sierpnia 2022 r. Analizą objęto grupę 800 internautów powyżej 18. roku życia. Próba została dobrana w sposób losowo-kwotowy. Struktura próby została skorygowana przy użyciu wagi analitycznej tak, by odpowiadała strukturze Polaków powyżej 18. roku życia pod względem kluczowych cech związanych z przedmiotem badania. Przy konstrukcji wagi uwzględniono zmienne społeczno-demograficzne.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy