Reklama

Reklama

Schetyna o wystąpieniu premier: Udało nam się pokazać rok ciężkiej pracy

- Udało nam się pokazać rok ciężkiej pracy, dziś przystępujemy do ostatniego okrążenia przed wyborami, by je wygrać - powiedział w środę szef MSZ Grzegorz Schetyna po wystąpieniu premier Ewy Kopacz podsumowującym rok rządów.

Minister był pytany o obecne drugie miejsce Platformy w sondażach. Schetyna odparł, że PO walczy o zwycięstwo w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Podkreślał również, że - gdy ma się takie doświadczenie rządowe jak PO - "trzeba ciągle pisać nowe scenariusze, ciągle pokazywać nowe wyzwania i ciągle być atrakcyjnym dla wyborców".

- Nie jesteśmy w tak dobrej formie jak w 2007 roku, to jest jasne. Ale mamy jeszcze cztery tygodnie  - zauważył.

Według szefa polskiej dyplomacji, celem środowego wystąpienia premier było pokazania tego, co zrobił rząd w ciągu ostatniego roku. "Bo to jest jednak imponujące - to był rok ciężkiej pracy i udało się nam to pokazać - ocenił.

Reklama

Żeby wygrać wybory

Pytany, co zrobiłby inaczej przez ten rok, gdyby był premierem, Schetyna, odparł:

- Nie jestem premierem i wspieram panią premier Kopacz i ten rząd, bo ma sens zwycięstwo Platformy i widzicie państwo, że ma sens taka merytoryczna rozmowa, bo to zawsze zostaje . - Jeśli zostaną tylko złe emocje i jeśli powtórzymy taką bijatykę, która była przy kampanii prezydenckiej, to nie będzie dobrze dla Polski. (...) Wróciłem dziś z Nowego Jorku i widać, jaką Polska ma pozycję, jaką ma dobrą opinię. (...) Dziś przystępujemy do tego ostatniego okrążenia przed wyborami, by po prostu je wygrać - oświadczył.

Pytany, czy Kopacz wypadła lepiej niż się spodziewał rok temu, gdy premier prezentowała w tym samym miejscu skład rządu, odparł:

- Początek był w tej samej sali, to było dużo niewiadomych, (...) to było nowe otwarcie. A dziś widzę, że to jest dobry obraz, i dobrej koalicji, i politycznego sukcesu. Tak jak mówię - musimy potwierdzić (to) w wyborach za miesiąc - zaznaczył.

Premier Ewa Kopacz podsumowała w środę w auli Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej rok rządów oraz realizację obietnic z expose. W tym samym miejscu premier prezentowała we wrześniu 2014 roku skład proponowanej przez siebie Rady Ministrów. Premier oceniła, że był to rok spełnionych obietnic.

 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy