Reklama

Reklama

"Rzeczpospolita": Czy rząd prawidłowo zareagował na nawałnicę?

W sondażu przeprowadzonym przez SW Research dla serwisu rp.pl zapytano Polaków o ocenę reakcji rządu po nawałnicach w woj. pomorskim.

Prawie połowa respondentów (48,3 proc.) uznała działania rządu za nieprawidłowe, natomiast 30 proc. ankietowanych ocenia reakcję rządu jako prawidłową. 23 proc. nie ma wyrobionego zdania na ten temat.

W czwartek w południe ma dojść do posiedzenia rządu, na którym ministrowie zapoznają się m.in. z informacją szefa MSWiA w sprawie działań podejmowanych w związku z sytuacją powstałą w wyniku nawałnic. - podaje rp.pl.

Chodzi o serię gwałtownych burz, które przeszły nad Polską w nocy z 11 na 12 sierpnia. Nawałnice wywołały dotkliwe zniszczenia w woj. pomorskim i kujawsko-pomorskim. Zginęło sześć osób.

Reklama

Opozycja nie przestaje krytykować rządu PiS za opieszałość i niedopełnienie obowiązków zaraz po przejściu nawałnic nad Polską. Szef PO Grzegorz Schetyna powiedział m.in., że "akcja ratownicza po nawałnicach to kompromitacja rządu, ministra Błaszczaka, premier Beaty Szydło i całej konstrukcji PiS-owskiego państwa".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje