Reklama

Reklama

Ryszard Petru: Prawo i Sprawiedliwość oszukało Polaków

Lider Nowoczesnej Ryszard Petru w bardzo ostrych słowach ocenił prezydenta Andrzeja Dudę. - Prezydent skompromitował się kilka razy - stwierdził na antenie TVN24. Petru w mocnych słowach scharakteryzował też rządy Prawa i Sprawiedliwości. - Prawo i Sprawiedliwość oszukało Polaków, pokazując twarze, które dzisiaj nie mają wpływu na cokolwiek - zaznaczył.

Ryszard Peru stwierdził  w programie "Fakty po Faktach", że prezydent Duda jest zależny od Jarosława Kaczyńskiego i może  jedynie"wybłagać u prezesa, że nie podpisze ustawy w  nocy, tylko cztery dni później".  "To jest cała siła Andrzeja Dudy. To jest przerażające" - dodał lider Nowoczesnej.

W ocenie Ryszarda Petru zależna od prezesa Jarosława Kaczyńskiego jest również premier Beata Szydło. "Beata Szydło miała być premierem, Andrzej Duda miał być silnym prezydentem, a okazuje się, że wszystkie sprawy załatwia za nich Jarosław Kaczyński" - argumentował polityk. Jednocześnie zaznaczył też, że "wielu ludzi nabrało się na zmianę twarzy Prawa i Sprawiedliwości".

Lider Nowoczesnej odniósł się również do spotkania prezesa PiS z premierem Węgier Viktorem Orbanem.  Jego zdaniem wyglądało to tak, jakby "prezes PiS pojechał do swojego guru" i "przez sześć godzin przyjmował nauki, a następnie to, co ustalił, przekazał premier i prezydentowi".

Według Ryszarda Petru, w PiS wkrótce dojdzie do rozłamu.
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy