Reklama

Reklama

Rosyjscy oligarchowie chcą, by wykreślono ich z listy sankcyjnej. Złożyli pozew

Rosyjscy oligarchowie złożyli pozew do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu o unieważnienie wpisania ich na unijną listę sankcyjną. Jak informuje dziennik "NRC", domaga się tego "co najmniej pięćdziesięciu rosyjskich oligarchów ". Wśród nich jest m.in. były właściciel klubu piłkarskiego Chelsea Roman Abramowicz.

Wykreślenie z listy sankcyjnej pozwoliłoby Rosjanom odzyskać dostęp do aktywów przejętych przez kraje europejskie. Jak informuje holenderska gazeta, dotychczas w UE zamrożono ich aktywa o łącznej wartości 13,8 miliarda euro, w tym wille, jachty, prywatne samoloty, konta bankowe i lokaty.

Informacje "NRC" potwierdził rzecznik Trybunału. - Do rozstrzygnięcia pierwszej sprawy minie co najmniej rok - powiedział, cytowany przez dziennik.

Kto wystąpił o wykreślenie z listy?

Jak wynika z ustaleń dziennikarzy, o unieważnienie wpisu wystąpili m.in. właściciele upadłego Amsterdam Trade Bank. "Politico" twierdzi, że ubiega się o to także były właściciel klubu piłkarskiego Chelsea Roman Abramowicz, założyciel Alfa Banku Michaił Fridman i oligarcha Aliszer Usmanow. 

Reklama

Czytaj także: Wicepremier Kanady: Rosyjscy oligarchowie mogliby "wykupić się" z sankcji

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy