Reklama

Reklama

Rosja: Policja wkroczyła do fundacji Aleksieja Nawalnego

Iwan Żdanow, dyrektor moskiewskiej Fundacji Walki z Korupcją (FBK) w Moskwie, założonej przez opozycjonistę Aleksieja Nawalnego, poinformował, że do biura przyszła policja, która prowadzi tam przeszukanie.

Żdanow wyjaśnił, że rewizja może być związana z decyzją sądu o wyegzekwowaniu z FBK kwot, których domaga się od fundacji biznesmen Jewgienij Prigożyn.

Współpracownik Nawalnego poinformował, że przed biurem fundacji dyżurują funkcjonariusze OMON-u, czyli sił specjalnych policji.

Prawniczka FBK Lubow Sobol napisała na swoim Twitterze, że policja przyszła też do studia programu Nawalny LIVE, transmitowanego w internecie. Sobol opublikowała nagranie wideo, na którym widać, jak zamaskowani funkcjonariusze nie pozwalają jej wejść do studia.

Większa presja

Nawalny napisał w komunikatorze Telegram, że zgodnie z jego przewidywaniami "jedynym skutkiem prawnym" próby jego otrucia stało się nasilenie presji na założoną przez niego fundację.

Reklama

W lipcu tego roku, zanim Nawalnego próbowano otruć, opozycjonista zapowiedział, że zlikwiduje FBK z powodu wysokości grzywien nałożonych na fundację przez sąd.

Z pozwem do sądu zwróciła się przeciw organizacji Nawalnego firma Moskiewski Uczeń, wiązana z Prigożynem, biznesmenem nazywanym przez media "kucharzem Putina". Sąd uznał, że fundacja dopuściła się w swoim śledztwie dziennikarskim zniesławienia tej firmy. Później Prigożyn wykupił od Moskiewskiego Ucznia prawa do roszczeń wobec opozycjonisty.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy